پنجشنبه 8 اسفند 1398 | Thursday 27 February 2020

مسئول سیستم پایش آنلاین هوا در اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: در ۹ ماه امسال شهروندان کنگان این استان حتی یک روز نیز هوای پاک تنفس نکردند.

به گزارش دیارجنوب، علیرضا مصلحیان روز یکشنبه افزود: هوای شهر کنگان در مدت یاد شده درقالب روزهای قابل قبول، ناسالم برای گروه‎های حساس، ناسالم، بسیار ناسالم و خطرناک به ترتیب ۱۴۸، ۴۴، ۱۰، ۲ و یک روز بوده و ۷۱ روز نیز دستگاه پایش هوای آنها به دلیل مسائل خاموش بود.
وی بیان کرد: بوشهر نیز در این ۹ ماه ۲ روز هوای پاک، ۶۹ روز قابل قبول، ۲۱ روز ناسالم برای گروه‎های حساس، چهار روز ناسالم و در ۱۸۰ روز نیز دستگاه پایش خاموش بوده‌است.
مصلحیان ادامه داد: شهروندان برازجان نیز در مدت یاد شده ۵۲ روز هوای پاک تنفس کردند و هوای قابل قبول و ناسالم آن برای گروه‎های حساس به ترتیب ۱۲۳ و ۲ روز گزارش شده و ۹۹ روز نیز به دلیل خرابی سیستم پایش گزارشی دریافت نشده‌است.
وی یادآور شد: گناوه‌ای ها نیز در ۹ ماه تنها ۲ روز هوای پاک تنفس کردند و ۱۷۷، ۶۴ و ۸ روز هوای این شهر به ترتیب قابل قبول، ناسالم برای گروه‎های حساس و ناسالم گزارش شده و ۲۵ روز نیز سیستم پایش به دلیل مشکل فنی گزارشی نداشته‌است.
مصلحیان ادامه داد: شهروندان خورموجی نیز در مدت یاد شده ۲۸ روز هوای پاک تنفس کردند و در ۹۹، ۵ و یک روز نیز هوای آنها به ترتیب قابل قبول، ناسالم برای گروه‎های حساس و ناسالم گزارش شده است.
وی یادآور شد: دستگاه پایش هوا در عسلویه نیز همچنان دردست تعمیر اساسی است و پیش بینی شده همزمان با ایستگاه دیلم در هفته آینده راه‎اندازی شود.
مصلحیان افزود: سایر شهرهای استان نیز فاقد دستگاه پایش هوا هستند.
وی بیان کرد: صبح امروز نیز همزمان با آغاز هفته هوای پاک زنگ این مناسبت در مدارس شهر بوشهر به صدا درآمد./ایرنا

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group