چهارشنبه 15 مرداد 1399 | Wednesday 5 August 2020

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر گفت: بند خاکی وحدتیه کار خود را به‌خوبی انجام داده و به دلیل بارندگی بیش‌ازحد سرریز کرده است که این اتفاق، نگران‌کننده و امری بعید نیست.

به گزارش دیارجنوب غلامرضا منتظری در بازدید از بند خاکی وحدتیه اظهار داشت: این بند در سال نود و شش با اعتبارات استانی و حجم عملیات خاکی بیش از ۵۸ هزار مترمکعب آغاز شده است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر اضافه کرد: مخزن این بند خاکی یک‌میلیون و 400 هزار مترمکعب است که بارندگی اخیر باعث پر شدن مخزن شده است.

وی در خصوص پروژه بند خاکی واقع در وحدتیه بیان داشت: سرریز بند خاکی کار خود را به‌خوبی انجام داده است و دارای استحکام لازم بوده و تا به‌ حال عملکرد آن مناسب و اثبات‌ شده است.

sadeh khaki vahdatiyeh 1

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر با اشاره به فیلم‌ها و تصاویر پخش‌شده در شبکه‌های مجازی و صداوسیمای مرکز بوشهر در خصوص سرریز شدن این بند و وجود خطرات برای مردم وحدتیه بیان داشت: پخش شدن فیلم از این بند خاکی در شبکه‌های مجازی باعث القا شدن اطلاعات نادرست و ایجاد نگرانی در بین مردم شده و همه این موارد و اتفاقات، ناشی از نداشتن اطلاعات فنی کافی از این موضوع و هدف از احداث این بند بوده است.وی با اشاره به اینکه حدود 10 درصد از تکمیل این بند خاکی مانده بیان داشت: به دلیل نبود اعتبار پیمانکار پروژه قسمت آخر تکمیل سرریز را ناتمام گذاشته است و در صورت گرفتن اعتبارات لازم، این پروژه تکمیل خواهد شد.

sadeh khaki vahdatiyeh 1

وی تصریح کرد: بند خاکی کار خود را به‌ خوبی انجام داده و به دلیل بارندگی بیش‌ از حد سرریز کرده است که این اتفاق، نگران‌کننده و امری بعید نیست و اگر این بارندگی ادامه‌دار شود نیز اتفاقی صورت نخواهد گرفت.

sadeh khaki vahdatiyeh 1

منتظری با بیان اینکه این امر هیچ خطری برای مردم پایین‌دست نداشته و نخواهد داشت گفت: بند خاکی وحدتیه یکی از بندهای خوب است که در مکانی بسیار مناسب احداث‌ شده است و کارایی لازم را داراست و اهداف خود را برای ما تأمین کرده است.

sadeh khaki vahdatiyeh 1


گفتی است مدیرکل منابع طبیعی استان بوشهر به همراه کارشناسان در بازدید از بند خاکی وحدتیه روند آبگیری و سرریز شدن آن را مورد بررسی قرار دادند.

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group