چهارشنبه 30 بهمن 1398 | Wednesday 19 February 2020

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به ظرفیت اشتغال روستایی گفت: یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار با موافقت مقام معظم رهبری از محل صندوق ذخیره برای اشتغال روستایی اختصاص یافت.

به گزارش خبرنگار مهر، رضا رحمانی در بازدید از یک کارخانه در ملایر با بیان اینکه کار و تولید در ملایر به زیبایی در جریان است و این باعث خوشحالی است، اظهار داشت: استاندار همدان با جدیت و بسیار خوب کارها را پیگیری می کند.

وی با بیان اینکه بعد از تحریم هیچ واحدی تعطیل نشده است، اظهار داشت: این سخن استاندار یک پیام دارد که ما در جنگ اقتصادی امروز پیروز شده ایم.

رحمانی افزود: در بازدید از واحدهای ملایر درخواست هایی برای افزایش صادرات مطرح شده که نشان دهنده این است که واحدهای فعالی در این شهرستان وجود دارد.

وی بابیان اینکه فکر و برنامه راهبردی ما جمله مقام معظم رهبری که فرمودند وضعیت موجود تولید و اشتغال سرلوحه کار جهادی است، خواهد بود، گفت: جنگ امروز ما جنگ اقتصادی است و در این شرایط باید واحدهای تولیدی را حفظ کنیم.

رحمانی با تاکید بر اینکه دشمن فکر می کرد تحریم فلج کننده است در حالیکه برنامه راهبردی دولت مبتنی بر بیانات رهبری انقلاب تدوین شد که شامل کار جهادی در حمایت تولید ملی بود، گفت: بر همین اساس حفظ وضعیت موجود جزو اولویت های دولت قرار گرفت و در کنار آن به استانداران و فرمانداران تاکید شد نگذارند تولید تعطیل شود بلکه ظرفیت های خالی را هم فعال کنند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه استان همدان ظرفیت های خوبی دارد، گفت: باید نسبت به شناسایی ظرفیت های صادراتی استان همدان تلاش کرد.

رحمانی اضافه کرد: با توجه به ظرفیت اشتغال روستایی، یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار با موافقت مقام معظم رهبری از محل صندوق ذخیره برای اشتغال روستایی اختصاص یافت.

استاندار همدان نیز با بیان اینکه مردم ملایر سخت کوش و هنرمند هستند و نمونه هنر آنها صنعت مبل ومنبت است، گفت: در حوزه مبل و منبت ۵ هزار کارگاه با ۸ هزار استادکار در ملایر فعال هستند و بعد از ثبت ملی به دنبال ثبت جهانی منبت ملایر هستیم.

سیدسعید شاهرخی تاکید کرد: جامعه صنعتگر و اقتصادی همدان از پویایی خوبی برخوردار هستند و در تحریم ها با وجود فشار و ایجاد محدودیت ها، یک واحد تولیدی هم تعطیل نشد.

وی تاکید کرد: در حال حاضر تیم های کارشناسی به دقت بررسی می کنند تا واحد های نیمه تعطیل و تعطیل را به چرخه کار بازگرداند.

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group