چهارشنبه 18 تير 1399 | Wednesday 8 July 2020

مدرس دانشگاه و فدراسیون بدن سازی و پرورش اندام کشور گفت: رشته بدن‌سازی برای سلامت، پیشرفت و یک زندگی مناسب لازم است و امروز مردم با درک این مهم روز به روز اقبال بیشتری به سمت این رشته دارند.

به گزارش دیارجنوب، رامین فرزادی چهارشنبه شب در سمینار تخصصی تمرین‎های دمبل و هالتر در فیتنس در بوشهر افزود: بدن سازی یک رشته رقابتی نیست بلکه مکمل و لازمه برای همه مردم اعم از ورزشکار و غیر ورزشکار است تا جایی که فوتبالیست‌های مطرح دنیا نیز در عمده روزها در این رشته به فعالیت می‌پردازند.
وی بیان کرد: زندگی ماشینی امروز و تحرک کم افراد باعث شده تا عضله‌ها رفته رفته ضعیف شود و این ضعف عضله حتی در سنین پایین منجر به ناهنجاری‌های بدنی از جمله زانو درد و کمر درد می‌شود.
فرزادی ادامه داد: پیش از این وقتی شخصی به باشگاه بدن‌سازی مراجعه می کرد به طور صرف هدفش افزایش وزن، حجم و بزرگ شدن بازو بود اما امروزه افراد برای ارتقا سلامت، سطح تناسب اندام و پیشرفت رشته ورزشی به باشگاه‌ها و مربیان بدن ساز مراجعه می‎کنند.
وی گفت: این رویه منجر به ایجاد مخاطب‌های جدیدی شده که در این زمینه با برگزاری سمینارها تلاش می‌شود تا بدن‎سازی به صورت عامیانه‌تر، همگانی و کاربردی‌تر برای اقشار مختلف جامعه اعم از بانوان باردار، آقایان کهنسال، کودکان قبل سن بلوغ پیاده سازی و از این طریق سلامت جامعه ارتقا یابد.
فرزادی ادامه داد: در سمینارها سعی می‌شود منسجم و زنجیره وار آموزش‌هایی با هدف‌های مختلف بصورت کاربردی‌تر از مباحث دانشگاهی به ورزشکاران ارائه شود.
وی همچنین با تقدیر از عملکرد هیات بدن سازی و پرورش اندام استان بوشهر گفت: در کمتر استانی دیده شده هیاتی این قدر فعال و پیگیر و با ورزشکاران و مربیان هماهنگ باشد.
فرزادی ادامه داد: این رویه هیات بدن سازی استان بوشهر شاید در کوتاه مدت خود را نشان ندهد ولی در بلند مدت می‌تواند طیف آموزشی گسترده‌تری را شامل شود.
فرزدای اضافه کرد: هر چقدر آموزش بیشتر باشد مربیان بهتری خواهیم داشت که این روند روی سلامت تمامی شهروندان تاثیرگذار است و از سلامت روانی گرفته تا سلام جسمانی و حتی در سلامت عملکردی در ورزش‌های مختلف تاثیر می‎گذارد.
وی اظهارداشت: امیدوارم این عملکرد هیات تداوم داشته باشد زیرا فدراسیون نیز از برگزاری چنین سمینارهایی حمایت می‎کند.
فرزادی افزود: در این ارتباط هدف نباید گم شود زیرا اصل ارتقا سلامت جامعه در فاز ورزشی ورزشکاران، افراد عادی و بهبود وضعیت روحی و روانی جامعه است.
وی گفت: شمار باشگاه‌های رشته بدن سازی در مقایسه با سایر رشته‌ها بسیار زیادتر شده که این نشان از اهمیت این رشته در جامعه است.
رئیس هیات بدن سازی و پرورش اندام استان بوشهر گفت: آموزش به عنوان مقوله‌ای حائز اهمیت برای ورزشکاران و بویژه ورزشکاران رشته بدن‌سازی و پرورش اندام است.
روح الله نصرتی افزود: نبود آموزش‎های لازم در برخی موارد خطر جبران ناپذیری برای ورزشکاران به همراه داشته که در این زمینه با هدف دانش افزایی مربیان و ورزشکاران دوره‎های مختلفی پیش بینی شده است.
این سمینار با حضور بیش از ۲۵۰ ورزشکار استان‌های فارس و بوشهر به میزبانی هیات بدن سازی و پرورش اندام استان بوشهر برگزار شد./ایرنا

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group