سه شنبه 6 اسفند 1398 | Tuesday 25 February 2020

استاندار بوشهر گفت: وقتی قرار است نیروی انتظامی در مبادی ورودی و خروجی گمرک مستقر شود باری که در گمرکات استان پلمب می‌شود، نیروی انتظامی حق ندارد آن را باز کند، مگر در موارد استثنا که قبل از آن هماهنگی خواهد شد.

به گزارش دیارجنوب، عبدالکریم گراوند ظهر امروز در نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی اظهار داشت: وقتی قرار است نیروی انتظامی در مبادی ورودی و خروجی گمرک مستقر شود، باری که در گمرکات استان پلمب می‌شود، نیروی انتظامی حق ندارد آن را باز کند، مگر در موارد استثنا که قبل از آن هماهنگی خواهد شد.
استاندار بوشهر افزود: مسائل مربوط به امور مرزی در استان نیازمند مجوزهای لازم از کارگروه امور مرزی وزارت کشور و نهایتاً هیئت دولت دارد که می‌توان از این مسیر انجام داد.
وی بیان کرد: برای جابه‌جایی اسکله صادرات موادمعدنی موجود در بندر بوشهر از بخش خصوصی انتظار همکاری داریم و هر جا ظرفیت لازم برای احداث اسکله صادرات مواد معدنی دارد، اعلام کند.
گراوند با بیان اینکه پیشنهاد‌های اصلاحی برای رفع مشکلات مربوط به شیوه‌نامه انتقال محموله‌های ترخیصی گمرک از مبدأ تا مقصد تهیه و به مراکز ذیربط ارسال شود بیان کرد: برای توسعه مزارع شیلاتی نیز باید زمینه تولید لارو فراهم و برداشت از مزارع پرورش میگو هم تسریع شود و با کارهای کارشناسی خسارت‌های احتمالی استخرهای پرورش میگو به حداقل برسد.
استاندار بوشهر با اشاره به نشست‌های شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی افزود: تصمیمات اتخاذشده در این شورا در مسیر چارچوب قانونی بوده است، خاطرنشان کرد: از ظرفیت شورای برنامه‌ریزی و توسعه و سایر ظرفیت‌های قانونی استان برای پیشبرد برنامه‌های امور به ویژه مسائل اقتصادی و تجاری استفاده کنیم./فارس

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group