شنبه 18 مرداد 1399 | Saturday 8 August 2020

شهردار برازجان و نماینده شهرداران استان بوشهر گفت: با افزایش نشاط اجتماعی ، امید به زندگی را در بین شهروندان بالا ببریم.

به گزارش دیارجنوب محمدحسن محمدی شهردار برازجان در همایش روز شهرداری ها و دهیاری ها که روز یکشنبه شانزدهم تیرماه در مجتمع فرهنگی- هنری شهر بوشهر برگزار شد با بیان اینکه شهرداری ها نقش مهمی در توسعه کشور و گسترش عرصه های فرهنگی و مدنی دارند، گفت: نگاه مردم به شهرداری ها تغییر کرده و شهرداری ها در حال تجربه‌ی یک حیات نو در مدیریت شهری هستند.

مهندس محمدی با اشاره به اینکه پیچیدگی های اجتماعی مشکل پیش روی همه شهرداری ها و در مقیاس کوچکتر پیش روی شهرداری های استان بوشهر است، اظهار کرد: انتظار شهروندان از شهرداری ها، فقط انجام کارهای عمرانی نیست و فعالیت های فرهنگی، اجتماعی و ورزشی را مطالبه می کنند و این مطالبه اصل مدیریت شهری است.

محمدی با تاکید بر اینکه این رویکرد مدیریتی نیاز به یک زیرساخت دارد، ادامه داد: این زیر ساخت را مدیران کلان در سطح شهر، استان و کشور باید تهیه کنند.

وی تصریح کرد: وجود تکنولوژی جدید، ماشین آلات جدید، نیروی کارآمد و اعتبارات کافی در شهرداری ها ضرورت دارد.

نماینده شهرداران استان بوشهر با تاکید بر اینکه فعالیت های شهرداری تناقصی با فعالیت های دستگاه های متولی امور فرهنگی و اجتماعی ندارد، خاطرنشان کرد: ما باید پیوست فرهنگی را در کنار پروژه های عمرانی داشته باشیم و شاهد مشارکت شهروندان در تکمیل و اجرای پروژه ها باشیم.

محمدی افزود: با افزایش نشاط اجتماعی باید امید به زندگی و آینده را در شهروندان بالا ببریم.

شهردار برازجان با بیان اینکه اگر شهرداری ها پروژه های فرهنگی را در کنار مردم به اتمام برسانند شاهد مشارکت و همکاری شهروندان با شهرداری خواهیم بود، گفت: در این صورت بخش خصوصی نیز با حس تعلق خاطر به شهر وارد عمران و آبادانی می شود و با شهرداری همکاری می کند و شهروندان در ارتقاء و بهبود مبلمان شهری مشارکت و مراقبت می کنند.

وی ادامه داد: وقتی شهرداری نسبت به مردم مهربان است مردم هم با شهرداری مهربان خواهند بود، در پرداخت عوارض به موقع با شهرداری و مدیریت شهری همکاری می کنند، شهر ما تمیزتر از همیشه است و شهروندان نسبت به آن احساس تعلق خاطر دارند و آن وقت است که یک پروژه فراتر از پروژه عمرانی و شهری انجام داده ایم.

sahrdaran 1sahrdaran 1sahrdaran 1sahrdaran 1sahrdaran 1sahrdaran 1

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر