چهارشنبه 30 بهمن 1398 | Wednesday 19 February 2020

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان در جمع مسئولین شهرستان ، گفت: پس از مرحله اطلاع رسانی و آگاهی بخشی بسیج ملی کنترل فشارخون بالا ، فاز اجرایی آن از هیجدهم خرداد ماه همزمان با سراسر کشور در شهرستان دشتستان آغاز شده است.

به گزارش دیارجنوب ماریا خویش دوست افزود: فاز اجرایی طرح بسیج ملی فشارخون بالا همزمان با سراسر کشور در شهرستان دشتستان اجرایی شده است وبا استقرار 291 نفر در 130پایگاه ثابت و سیار در شهرستان فعالیت خود را در زمینه اندازه گیری فشارخون و ثبت در سامانه الکترونیک سیب آغاز نموده اند.
خویش دوست تصریح کرد:انتظار داریم بیش از 50 درصد افراد بالای 30 سال، مادران باردارو بیماران کلیوی در این طرح غربالگری شوند و نسبت به جمعیت بالای 30 سال شهرستان، 12 هزار نفر بیمار فشارخونی شناسایی و جهت درمان به مراکز تخصصی ارجاع داده میشوند.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان اظهار کرد: از ابتدای اطلاع رسانی این طرح که از 17 اردیبهشت ماه آغاز شده ، تا کنون بیش از 14 هزار نفر با مراجعه با مراکز و خانه های بهداشت ، فشارخون آنها اندازه گیری و ثبت شده است و انتظار داریم تا پایان طرح به مورد انتظار کشوری برسیم و جمعیت یکبارخدمت گرفته شهرستان در این طرح به 100 درصد برسد.
ماریا خویشدوست از شهروندان بالای 30 سال خواست ، با مراجعه به پایگاه های ثابت و سیار در سطح شهرستان مشارکت خوبی در این طرح با وزارت بهداشت داشته باشند تا بتوانیم به مهمترین اهداف اجرای این طرح که همان پیشگیری و کنترل بیماریهای قلبی و عروقی برسیم و جامعه سالم و پویا داشته باشیم.

feshar 1feshar 1feshar 1feshar 1feshar 1feshar 1feshar 1feshar 1feshar 1feshar 1feshar 1feshar 1feshar 1

feshar 1

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group