شنبه 18 مرداد 1399 | Saturday 8 August 2020

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان بوشهر با اشاره به اینکه هم‌گرایی خوبی برای مقابله با باغ‌ویلاها شاهد نیستیم گفت: برای رفع بحران کم آبی در روستاهای عسلویه طرح‌های زودبازده اجرایی شده است.

به گزارش دیارجنوب مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان بوشهر در نشست خبری با اشاره به هفته صرفه‌جویی در مصرف آب اظهار داشت: مردم نقش مهمی در کاهش بحران آب آشامیدنی دارند و نقش مهم آنان در تامین آب پایدار با جلوگیری از هدررفت آب و مدیریت مصرف مشترکان نمایان خواد شد.
وی اضافه کرد: همگرایی همگانی در عرصه مدیریت مصرف را از راه حل های بحران آب آشامیدنی اجرای پروژه‌ها و افزایش منابع آب آشامیدنی عنوان کرد.
وی تامین80 درصدی منابع آبی روستایی استان را از خارج استان عنوان کرد و بیان داشت: از مصرف روزانه 300 هزار متر مکعب آب آشامیدنی استان بوشهر 100 هزار متر مکعب آب آن در بخش روستایی توزیع و مصرف می‌شود.

taherian nashast 1


طاهریان‌پور از تامین 150 هزار مترمکعب آب آشامیدنی استان از طریق شیرین سازی آب دریا در برنامه ششم توسعه خبر داد و گفت:از این میزان 50 هزار متر مکعب آب مربوط به آب و فاضلاب روستایی است.
وی تامین50 درصد آب آشامیدنی روستاهای استان را از طریق آب شیرین‌کن عنوان کرد وتاکید کرد: 100 هزار متر مکعب در روستاهای استان بوشهر روزانه توزیع می‌شود که تا پایان برنامه ششم توسعه 50 درصد آن از طریق شیرین‌سازی آب دریا با برنامه‌ریزی انجام شده تامین می‌شود.
طاهریان‌پور از اجرای آب شیرین‌کن‌هایی با ظرفیت محدود در روستاهای مختلف خبر داد و تصریح کرد: آب‌شیرین‌کن یک‌هزار مترمکعبی روستای شیف نوکال به میزان1000 مترمکعب10 میلیارد تومان تا 8 ماه آینده تکمیل و وارد مدار تولید خواهد شد.

taherian nashast 1


وی در تشریح آب شیرین کن های در دست اجرای استان بوشهر اذعان داشت: آب شیرین‌کن 600 متر مکعبی روستاهای ساحلی دشتی مورد در مدت 8 ماه 7 میلیارد تومان - آب‌شیرین‌کن هلیله‌ و بندرگاه بوشهر با ظرفیت تولید یک‌هزار متر مکعب آب با سرمایه‌‌گذاری 10 میلیارد تومان در مدت 8 ماه تکمیل می‌شود و وارد خط تولید آب خواهند شد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان بوشهر در ادامه بیان داشت: طرح های آب شیرین کن در روستاهای بندر دیر و کنگان با ظرفیت 2000مترمکعب آب با اعتبار 20میلیاردتومان سرمایه گذاری مجوز آن صادر شده است.
وی، با بیان اینکه بخشی از این پروژه‌ها تا پایان امسال وبخشی دیگر هم تا سال آینده تکمیل می‌شود در خصوص بحران آب روستاهای عسلویه گفت: طرح‌های زودبازده ای برای رفع بحران کم آبی در روستاهای عسلویه اجرایی شده و با استفاده از آب شیرین‌کن‌های محلی و حفر و تجهیز چاه‌های منطقه روزانه 4 هزار متر مکعب به ظرفیت آب این روستاها افزوده می‌شود.

taherian nashast 1


وی در ادامه در مورد وضعیت انشعابات خانه‌باغ‌ها گفت: مردم با کمبودهای منابع آبی روبرو هستند و استفاده خانه‌باغ‌ها از آب شرب مشکلاتی را ایجاد می‌کند که ناچار به قطع انشعابات هستیم.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان بوشهر با تاکید بر اینکه هم‌گرایی خوبی برای مقابله با باغ‌ویلاها شاهد نیستیم، تصریح کرد: باغ‌ویلاهای متعددی در حال ساخت هستند ولی از آنها جلوگیری نمی‌شود و بعد از این اینکه ساخته شدند از هر راهی وارد می‌شوند و آب را به دست می‌آورند. باید با ساخت این باغ‌ویلاها مقابله شود و تدابیر اساسی برای ساماندهی آنها اندیشیده شود.

 

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر