سه شنبه 6 خرداد 1399 | Tuesday 26 May 2020

جلسه تعیین تکلیف اراضی تعاونی مسکن سلحشوران با حضور شهردار برازجان و کارشناسان شهرداری، اعضای شورای شهر، کارشناس مدعو شورا، یکی از اعضای سابق شورا و جمعی از خبرنگاران و شهروندان به ریاست مهدی نیکنام در محل شورای اسلامی شهر برازجان برگزار شد.

به گزارش دیارجنوب رییس شورای اسلامی شهر برازجان در این جلسه اظهار داشت: دو سال از داستانی که باعث شده شبهاتی در ذهن ما خصوصا در شورای پنجم ایجاد شود می گذرد و به همین منظور در هفته گذشته جلسه مشترکی با حضور تعدادی از اعضای محترم شورای چهارم تشکیل شد و اعضای شورا از ابهامات و مشکلات حول تفکیک زمین تعاونی به بحث پرداختند.
وی برای برطرف شدن این ابهامات و شفاف سازی سوالاتی را مطرح کرد و از شهردار برازجان خواست که پاسخگوی این سوالات باشد.
وی سوالات خود را اینگونه بیان کرد که چرا طی دوسال گذشته حدود 5 نامه پیرامون املاک معروف به 69 پلاک تعاونی سلحشوران به شهرداری ارائه شده و جوابی دریافت نشده است و اینکه شورا طی دو سال گذشته نامه ها، مکاتبات و ثبت معاملات را برای شهرداری تامین نکرده و همه چیز بدون اطلاع شورا و در خلاء صورت گرفته و در ضمن در مورد سندهایی که بین شهرداری و تعاونی رد و بدل شده است که امید داریم شهردار به طور کامل توضیح و مدارک لازم را ارائه دهند.
شهردار برازجان در این خصوص اظهار داشت: از اعضای شورای چهارم جهت تشکیل جلسه بدون اطلاع وی گلایه مند است. وی همچنین اظهار داشت تا کنون نامه ای از شورای محترم شهر بدون جواب نمانده و به همه نامه های شورا پاسخ داده شده یا در دست اقدام است.
محمدحسن محمدی بیان داشت: برای شفاف سازی تفکیک اراضی و رفع ابهاماتی که وجود دارد از دکتر یزدان پرست مسئول املاک و دکتر آران مسئول حقوقی شهرداری خواست توضیحات لازم را در این خصوص ارائه دهند.
دکتر یزدان پرست بیان کرد: طی 12 سال پیش تعاونی بسیج درخواست تفکیک اراضی دادند و کروکی تفکیکی را ارائه و بر این اساس نقشه آن ها طراحی و به حوزه شهرداری تحویل داده شد و قدرالسهم شهرداری به تفکیک آنالیز مشخص شد.
وی افزود: شهرداری 106 پلاک از این تعاونی دریافت کرده است و بابت تفکیک به صورت خالص و مسکونی قدرالسهم دریافت کرده است که همه مدارک نیز موجود می باشد.
وی بیان کرد: در سال 87 بحث مسکن مهر شروع شد که تعاونی بسیج درخواست تجمیع تعدادی از پلاک ها را دادند و همه مراحل انجام شده و پایان کارشان را اخذ نمودند. بعد از این رویکرد دولت نسبت به مسکن مهر دچار تحولاتی شد و به علت تعلق نگرفتن وام، کسانی که تجمیع کرده بودند درخواست مجدد تفکیک و نقشه هایشان را به شهرداری ارائه دادند که حدودا 42 پلاک بود و علاوه بر اینکه در سری اول تفکیک شهرداری قدرالسهم خود را گرفته در سری دوم نیز این اقدام انجام گرفت و همچنین جلسه کمیسون فنی تخصصی نیز برگزار شده است.
دکتر آران مسئول حقوقی شهرداری در خصوص مجوز گرفتن از شورا تصریح کرد: شهرداری جهت تفکیک و اقدامات شهرسازی ضوابط و چارچوب هایی دارد که برای آن طرح تفضیلی و طرح جامع مشخص شده بعضا مانند پروانه کار و بعضی موارد نیاز به مجوز ندارد و بر اساس این دو طرح، فرد سند مالکیت خود را ارائه داده و طی این چارچوب اگر تخلف و خطایی صورت گیرد قابل نظارت و بازبینی است.
وی افزود: این تفکیک جدید در پهنه قبلی با درنظر گرفتن کلیات اولیه که سهامش در قالب 106 پلاک به شهرداری پرداخت شده و اگراز لحاظ قانونی و روال اداری خطایی صورت گرفته ولی بعد از آنالیز و بررسی فراوان قطعا از روی مصلحت بوده است.
وی خاطرنشان کرد: شهرداری در تفکیک مجدد نباید قدرالسهمی از مالک بگیرد زیرا که در کلیات 106 پلاک سهم خود را اخذ کرده است.
زیارتی کارمند بازنشسته استانداری بیان داشت: شهرداری وظیفه اش انطباق طرح تفکیکی با طرح جامع و تفضیلی است و شهرداری مسئول تفکیک نیست و این مورد مربوط به ثبت اسناد است و طبق ماده 101 اصلاحی اگر زمینی که از قبل مورد تفکیک قرار گرفته و شهرداری قدرالسهم خود را اخذ نموده، چنانچه مالک تقاضای تجمیع دهد نقشه پس از ثبت اسناد تحویل شهرداری قرار خواهد گرفت و شهرداری مجددا پس از انطباق با طرح باید قدرالسهم خود را بگیرد مگر اینکه از قبل گرفته باشد.
شهردار در این خصوص بیان داشت: طی قرادادی که بین شهرداری و تعاونی صورت گرفته شهرداری قدرالسهم خود را طبق ماده 101 اخذ نموده و و سند ها نیز موجود می باشد و برای شفاف سازی بیشتر از دکتر یزدان پرست خواست که به صورت تئوری توضیحات کامل را ارائه دهد.
در پایان نیز مهدی نیکنام تصریح کرد: برای شفاف سازی بیشتر و رفع ابهامات طی جلسه ای به بازبینی این پرونده خواهیم پرداخت و نتیجه را متعاقبا اعلام خواهیم کرد.

shoraaa 1shoraaa 1shoraaa 1shoraaa 1shoraaa 1shoraaa 1shoraaa 1shoraaa 1shoraaa 1shoraaa 1shoraaa 1shoraaa 1shoraaa 1shoraaa 1shoraaa 1shoraaa 1shoraaa 1

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group