چهارشنبه 15 مرداد 1399 | Wednesday 5 August 2020

انتشار فیلمی در فضای مجازی از وضعیت اسف‌بار زندگی یک زوج مسن زیر پل شهر بنک موجب تأثر مردم شد.

به گزارش دیارجنوب به نقل از خبرگزاری فارس از شهرستان کنگان، روز گذشته بود که انتشار فیلمی در فضای مجازی از وضعیت اسف‌بار زندگی یک زوج مسن زیر پل شهر بنک موجب تأثر مردم شد، زوج مسنی که در بدترین وضعیت کنار جاده و بدون هیچگونه امکاناتی زندگی سختی را سپری می کنند.

نبود آب، برق و امکانات اولیه در محیط زندگی این زوج مسن، مشقت معیشت آنان را دو چندان کرده است، خانواده‌ای که به‌دلیل مشکلات خانوادگی و عدم‌مدیریت صحیح به این روزگار گرفتار شدند و تنها یک چادر کهنه و یک سری وسایل ابتدایی برای تامین خوراک خود چیز دیگری در چنته زندگی ندارند.

این موضوع موجب شد تا خبرنگار فارس در جریان بررسی این مساله به سراغ این زوج مسن برود تا از نزدیک وضعیت نامناسب آنان را مشاهده کند.

علی سلطانی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس گفت: نزدیک به یک سال است که بی‌خانه هستیم و هر مدت جابه‌جا می‌شویم که الان نزدیک به چهار ماه است در زیرپل زندگی می‌کنیم و تا به حال مسؤولی به ما سر نزده است.

یک سال بی‌خانمانی

این بی‌خانمان ادامه داد: برخی از مردم کمک‌هایی از قبیل پول نقد و موادغذایی به ما کمک می‌کنند و همچنین من با جمع‌آوری زباله و ... زندگی خود را می‌گذرانم که این کار و درآمد آن کفاف زندگی ما را نمی‌دهد و از مسؤولین شهرستان انتظار دارم نسبت به رفع مشکل ما اقدام‌کنند.

سلطانی بیان داشت: من به همراه همسرم چهارماه در زیر پل زندگی می‌کنیم که ناچارا با مشکلاتی از قبیل گرسنگی، سرما و گرما و آزار و اذیت حشرات زندگی می‌کنیم که تا به حال کسی به ما کمکی نکرده است.

شهرداری کانکس زندگی را پس گرفت

وی در پاسخ به سوال خبرنگار فارس که آیا مسؤولین به شما کمک کرده‌اند یا خیر، گفت: فقط شهرداری بنک یک کانکس به ما داد که نزدیک پنج ماه در آن زندگی کردیم و این کانکس متعلق به یک پیمانکار بوده و بعد از مدتی کانکس را از ما گرفت.

سلطانی ادامه داد: از پارک جنگلی بنک جابه‌جا شده‌ایم و در زیر درختانی که در نزدیکی پلیس راه کنگان هستند مکانی برای خود درست کرده‌ایم و زندگی را ادامه دادیم که مسؤولین در جریان هستند، ولی متاسفانه فقط مردم به ما کمک‌هایی از قبیل آب، غذا و.. می‌کردند.

سلطانی بیان کرد: شغل من جمع‌آوری ضایعات و زباله است که درآمد آن روزی ۱۰ یا ۱۵ هزار تومان است که این مبلغ کفاف زندگی ما دو نفر را نمی‌دهد.

وی گفت: مسؤولین تا به حال به ما سرنزده‌اند و فقط مردم به ما کمک‌هایی از قبیل مواد غذایی، پول نقد و ... می‌دهند و انتظار ما از مسؤولین این است که یک راه حلی برای ما پیدا کنند و مشکل ما را حل کنند.

علل بی خانمانی زوج مسن

احمدرضا بحرینی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس درباره زندگی این زوج مسن زیر پل شهر بنک، اظهار داشت: این خانواده تحت حمایت کمیته‌ امداد بوده‌اند، ولی به‌دلیل مسائل و مشکلات خانوادگی و عدم‌ مدیریت صحیح این خانواده حمایت‌ها و کمک‌های کمیته‌ امداد به‌ درستی و در جای خود هزینه نمی‌شود.

رئیس کمیته‌ امداد کنگان افزود: این خانواده ‌قبل از حضور من در شهرستان و تصدی ریاست کمیته‌امداد، تحت‌ حمایت این نهاد بوده‌اند که با همکاری مؤسسات خیریه و شهرداری بنک یک کانکس و کمک‌هایی از جمله مواد‌غذایی به آن‌ها داده شده است که به‌دلیل آسیب‌های اجتماعی و مشکلات پیش آمده و ... نتوانستند از امکانات در اختیار استفاده درست کنند، که با همکاری مسؤولین شهرستان برنامه انتقال آنان به استان بومی خود فراهم شده و آنها را به خوزستان عزیمت نموده و لیکن مجددا به این مکان بازگشتند.

بحرینی گفت: سعی می‌شود با کمک مؤسسات خیریه و هلال‌احمر و بهزیستی و بقیه‌ نهاد‌های دولتی بتوانیم برای این خانواده‌ یک مکان مناسب برای زندگی و همچنین کمک‌هایی از جمله اقلام غذایی و ... به آن‌ها داده شود.

گزارش: صلاح خنافره

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر