چهارشنبه 15 مرداد 1399 | Wednesday 5 August 2020

معاون بین الملل دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری در پنجمین نشست تخصصی حقوق بشر آمریکایی از دیدگاه رهبر انقلاب اسلامی، گفت: ریشه همه جنگها به رژیم صهیونیستی ختم می شود.

به گزارش دیارجنوب، معاون بین الملل دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری اظهار داشت: موسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی ایران و دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری دو هدف عمده را دنبال می کند یکی حفظ بیانات رهبر معظم انقلاب و جلوگیری از تحریف در جهت جلوگیری از تحریف فرمایشات وی و دومین هدف نشر، و ترویج گفتمان حضرت امام خامنه ای در سطح بین الملل و مواردی که در سطح داخلی با نگاه بین المللی مطرح می شود.

پاک آئین اضافه کرد: گفتمان ما، حقوق بشر آمریکایی است که امروز در دنیا بخصوص در سطح نخبگی، بسیاری از نخبگان و دانشگاهیان و علما علاقه مند هستند که دیدگاه های مقام معظم رهبری را به عنوان یک اندیشمند و صاحب نظر در علوم انسانی و کشورداری بدانند و مطلع شوند و به همین دلیل امروز بیشترین هجمه را از طرف دستگاه های تبلیغی غرب علیه حضرت رهبر که در مورد ایشان اعمال می کنند را شاهد هستیم.

panjomin neshaste hoghooghe bashar 1

محسن پاک آئین در مورد حقوق بشر به نکاتی اشاره کرد و اظهار داشت:حقوق بشر غرب بالاخص آمریکایی، امروز دچار دو چالش جدی نظری و رفتاری شده است که در بعد نظری، اندیشمندان اروپایی و آمریکایی و کسانی که در واقع این حقوق بشر را ترویج می کنند ، بخشی از اندیشمندان همراه با محافظه کاران آمریکا هستند.

وی اضافه کرد: با توجه به این مراتب هر اقدامی که در جهت حفظ قدرت آمریکا باشد باید اعمال شود و اقداماتی نظیر جنگ ،شکنجه، تجاوز و... غیر اخلاقی تلقی نمی شوند.
پاک آئین خاطرنشان کرد: این موارد اعتقاد به اصالت انسان و بحث اومانیسم دارند. بر این اساس و در چارچوب لیبرالیستی خودشان ، انسان را محق می داند که هرکاری را انجام بدهد. و این اتفاقاتی که در جهان غرب می افتد با این اندیشه دقیقا اتفاقات ضد حقوق بشری ست.
پاک آئین مسئله دوم حقوق بشر را بحث رفتاری دانست.
وی اضافه کرد: نکته مهم دیگری که نامحبوب بشر است، بحث تروریسم است ، تروریسم اقتصادی که آمریکا به عنوان تحریم امروزه بر کشور ما و سایر 22کشور دیگر اعمال می کند.

پاک آئین خاطرنشان کرد: 22کشوری که امروز تحت تحریم آمریکا قرار گرفته اند هیچ کدام ناقض امنیت جهانی نیستند. ناقضان امنیت جهانی در درجه اول، اسرائیل است که یک خطر جدی امنیتی است نه فقط برای غرب آسیا بلکه کل دنیا.
وی بیان داشت: ریشه همه جنگها به رژیم صهیونیستی ختم می شود و پشت همه این دیدگاه های نظری و رفتاری ضد حقوق بشر، یهودی ها و نهادهای مرتبط با اسرائیل هستند.
امروزه تحریم های ظالمانه آمریکا علیه ایران و سایر کشورهای تحریم شده، این موارد همه از موارد نقض حقوق بشر است.

وی تصریح کرد: ما با وجود رهنمودهای مقام معظم رهبری و اطاعت مسئولین و مقاوم سازی اقتصاد، رو به پیشرفت هستیم و روز به روز وابستگی خود را به نفت کمتر خواهیم کرد و شاخص های اقتصادی ما روند مثبتی را طی می کنند. اما کشورهای مورد تحریم دیگر با مشکلات جدی مواجه هستند.و این حاصل و مبین تروریسم اقتصادی می باشد.

panjomin neshaste hoghooghe bashar 2

وی در خصوص نکته آخر نگاه بلند حضرت رهبر انقلاب اسلامی بیان داشت: بحث افشای حقوق بشر آمریکایی ، بحث تضعیف تمدن غرب است.
اگر در نگاه ما به بیانیه گام دوم که به دنبال ایجاد تمدن نوین اسلامی هستیم، این تمدن نوین اسلامی، باید تمدن غرب را به چالش بکشد که شامل حفظ ارزشهای دینی و انسانی است و این بحث یک همایش نیست. یک بسیج عمومی است که می تواند در کل کشور و خارج از کشور به گفتگو پرداخت.

 رهبر معظم فرمودند: 40 مورد فقط آمریکایی ها در ساقط کردن دولت های مستقل نقش داشته اند و به اسم حقوق بشر و اصالت بشر به دنبال تغییر دولت ها هستند.

وی در خصوص نگاه مقام معظم رهبری به بحث گفتمان حقوق بشری آمریکایی گفت: نگاه رهبر انقلاب یک نگاه نمایشی، شعاری و مقطعی نیست بلکه یک نگاه راهبردی و دراز مدت است و رژیم آمریکا که مدعی حقوق بشر در دنیاست باید افکار عمومی را آگاه ساخت تا آمریکا و اهدافش را بشناسند.

آیت اله صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر در این جلسه اظهار داشت: امیدوارم این همایش بتواند به اهداف از پیش تعیین شده خود دست پیدا کند و مؤجل نگاهی ندیم به عرصه حقوق بشر در جهان کنونی گردد.

panjomin neshaste hoghooghe bashar 3
وی اضافه کرد: مقام معظم رهبری در این رابطه فرمایشات بسیاری فرمودند که در تاریخ حقوق بشر فصل نوینی را باز کرده و آن را تحول بنیادین در عرصه نگاه به عرصه حقوق بشریت از منظر اسلام و انسان است.

وی بیان داشت: ماهیت و جوهره جهان استکبار به سرکردگی آمریکا، دارای دو ویژگی ست، چپاول ثروت و به ویژه ثروت های استراتژیک مثل انرژی و دیگری تسلط بر مراکز قدرت است.
اساسا
ساختار وجودی و ماهیت نظام استکبار، بر پایه همه چیز از آن من و هیچ چیز از آن دیگران است. و کلا نگاهشان به جامعه ی بشری و انسان ، ابزاری برای تولید ثروت و قدرت خود است.

امام جمعه بوشهر اضافه کرد: انقلاب ایران انقلابی در یک محدوده جغرافیایی خاص نیست چون مبدا این انقلاب و مبانی آن ، یک مبانی اسلامی است و اسلام یک نگاه جهان بینی و انسانی دارد به همین خاطر بخش عظیمی از نگاه انقلاب اسلامی ایران به نجات بشریت به انسان است. پس کمال در عرصه های مختلف تمدن، یکی از آن نکات معنا کردن صحیح حقوق بشر است.

panjomin neshaste hoghooghe bashar 5
آیت اله صفایی بوشهری یکی از دستاویزهای آمریکا برای از پا درآوردن مخالفان خود اعم از نظام سیاسی و یا نظام اعتقادی ، ارزشی با شانتاژ تبلیغاتی گسترده دانست و گفت: آمریکا با پروگانداهای رسانه ای، خود را حامی بشر و طرفدار حقوق بشر مطرح کرده در حالی که دشمنی او با بشریت و ستیزش با حقوق بشر کاملا واضح و آشکار است.

آیت الله صفایی بوشهری در پایان تصریح کرد: جنایات آمریکا در اقصی نقاط جهان و به ویژه در غرب آسیا به وضوح دیده می شود و نمونه آن تحریم هایی است که ظالمانه علیه ملت ایران انجام می گیرد و طبق فرمایش رهبر ی، ملت ایران مظلوم ست ولی مقتدر.

دبیرکل سازمان جوانان حقوق بشر ایران اظهار داشت: هفته دوم تیر ماه در تاریخ جمهوری اسلامی ایران هفته ای پر حادثه است.
وی به رویدادهایی چون بمباران سردشت ، حادثه هفتم تیر، و حمله به هواپیمای مسافربری بر فراز خلیج فارس اشاره کرد.

panjomin neshaste hoghooghe bashar 4

انصاری اضافه کرد: حقوق بشر آمریکایی واژه ای بدیع بود که رهبر انقلاب اسلامی آنرا بصورت هدفمند مطرح کرده و با الهام از این واژه ، روزهای 7 تا 12 تیرماه را به عنوان هفته حقوق بشر آمریکایی نام گذاری فرمودند.
وی همچنین رهبر معظم ما چهارشنبه 2 خرداد سال 1397 در دیدار با کارگزاران نظام و ارزیابی عملکرد سازمان ملل و تاکید بر لزوم پیگیری چند پرونده مهم از جنایات حقوق بشری آمریکا به چند مورد مشخص اشاره فرمود و خواهان افشا و مقابله با نقض حقوق بشر توسط آمریکا شد.
امام جمعه بوشهر ادامه داد: در اجرای این فرمان ، سازمان جوانان حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران با مشارکت دفتر حفظ و نشر اثار مقام معظم رهبری ، اقدام به برگزاری نشست های تخصصی نمودند که 4 نشست اخیر آن در شهرهای ، قم، مشهد ،شیراز ، سنندج برگزار شد و اینک در بوشهر با حضور گرم شما علما و اندیشمندان بوشهر ی برگزار شده است.

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group