شنبه 18 مرداد 1399 | Saturday 8 August 2020

در مراسمی با حضور مسئوین از 2 دستگاه خودرو آتش نشانی شهرداری بندر بوشهر رونمایی شد.

به گزارش دیارجنوب در مراسمی با حضور سیدنورالدین امیری شهردار، سرکارخانم قربانی معاون محترم عمرانی فرمانداری بوشهر و جمعی از معاونین و مدیران و رؤسای سازمانهای تابع شهرداری و همچنین رسانه ها و مطبوعات به منظور رونمایی از 2 دستگاه خودرو خریداری شده در میدان تشریفات برگزار گردید و طی آن قابلیتهای این خودروها برای حاضرین به نمایش گذاشته شد .
سیدنورالدین امیری آتشنشانی و خدمات ایمنی را یکی از زیر ساختهای توسعه شهری عنوان کرد و افزود: از ابتدای ورود به شهرداری یکی از مسائل مهم و اولویتهای کاری را توسعه زیرساختها و توجه ویژه به مسئله ایمنی شهروندان در نظر گرفتیم و از محل اعتبارات ارزش افزوده، اواخر سال گذشته اقدام به خرید 2 دستگاه خودرو آتشنشانی با اعتبار 27 میلیارد ریال کردیم و خوشبختانه امروز این 2 خودرو به ناوگان سازمان آتشنشانی افزوده شد .
امیری با اشاره به رشد روز افزون جمعیت و توسعه شهری که پیامد آن گسترش نواحی در بخشهای مختلف مسکونی، تجاری، اداری و صنعتی می باشد و نقش تاثیرگذار آتشنشانان که همانا وظیفه حفاظت از جان و مال افراد و جامعه را در برابر حریق و حوادث عهده دار هستند، حساس تر و گسترده تر عنوان کرد و تصریح کرد: به دنبال آن هستیم تا در صورت همکاری دستگاه های مربوطه و تملک زمین، ایستگاه آتشنشانی جدید در خیابان امام علی (ع) ایجاد و همچنین نسبت به تامین نیروی انسانی و خرید تجهیزات بیشتر اقدام نماییم .
خانم قربانی معاون محترم عمرانی فرمانداری بوشهر نیز ضمن تقدیر از تلاشهای شهردار و شورای اسلامی شهر بوشهر، ابراز امیدواری کرد با رایزنی هایی که با سازمان برنامه و بودجه استان انجام گرفته و از محل اعتبارات تملک دارایی، بتوانیم نسبت به توسعه زیرساختها و خرید ماشین آلات و تجهیزات آتشنشانی و خدمات ایمنی اقدام کنیم .
در ادامه فیصل محبی رئیس سازمان آتشنشانی و خدمات ایمنی شهرداری بندر بوشهر ضمن تقدیر از شهردار و خسته نباشید ویژه به آتشنشانان ، آنها را سربازان جبهه ایمنی خطاب کرد و افزود : خوشبختانه 2 دستگاه خودرو جدید ساخت داخل کشور است که علاوه بر بحث اقتصاد مقاومتی ، در خدمات پشتیبانی و پس از فروش هم مشکلی نخواهیم داشت.
وی افزود : این خودروها دارای مخزن آب 10 هزار لیتری ، مخزن فوم 2 هزار لیتری ، پمپ آب با ظرفیت 6500 لیتر، مانیتور 4 اینچ می باشد .
محبی قدرت پمپ خودروهای جدید را از مزیتهای آن برشمرد و خاطرنشان کرد : هر یک از این خودروها توانایی پرتاب آب تا 90 متر و فوم تا 70 متر را دارا هستند ، مضاف بر اینکه امکان اتصال و اضافه کردن شیلنگ تا متراژ 40 تا 60 و حتی بیشتر را امکان پذیر میکند .
امیری با اشاره به موقعیت استراتژیک شهر بوشهر و داشتن صنایع مختلف انرژی و به تبع آن ، ظرفیت خطرپذیری شهر و لزوم اهمیت ویژه به مسئله پدافند غیرعامل ، تصریح کرد :
یکی از ضرورت های توسعه پایدار و همه جانبه در عرصه مدیریت شهری افزایش ایمنی در شهرها می باشد و تلاش مجموعه مدیریت شهری بر این است تا با مدیریت یکپارچه آتشنشانی و خدمات ایمنی با هدف توزیع متوازن خدمات و پاسخ به نیازها ،کمبودهای لازم در این بخش شناسایی و نسبت به رفع آن اقدام گردد.

atashneshani boshehr 1atashneshani boshehr 1atashneshani boshehr 1atashneshani boshehr 1atashneshani boshehr 1atashneshani boshehr 1atashneshani boshehr 1atashneshani boshehr 1atashneshani boshehr 1

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر