چهارشنبه 15 مرداد 1399 | Wednesday 5 August 2020

رییس دانشگاه خلیج فارس بوشهر گفت: روزهای که با صنعت می نشینیم از جمله روزهای خوب کاری ما است.

به گزارش دیارجنوب نشست مشترک دانشگاه خلیج فارس با معاون سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی عصر چهارشنبه ۲۴ مهرماه در دانشگاه خلیج فارس تشکیل شد.
در این نشست دکتر عبدالمجید مصلح ضمن ارائه تاریخچه مختصری از شکل گیری این دانشگاه گفت: ما رویکرد کارآفرینی و ارتباط با صنعت خصوصا در حوزه های مزیتی در برنامه های دانشگاه قرار داده ایم. و روزهای که با صنعت نشست داریم و مرور برنامه ها و کارهای مشترک را انجام می دهیم از روزهای خوب کاری مااست.


دکتر مصلح همچنین از ایجاد اولین کلینک برق صنعتی که علاوه بر مرتفع نمودن نیازهای دانشگاه، در حال سرویس دهی به صنعت و سایر سازمانها اشاره کرد.
رئیس دانشگاه خلیج فارس به لزوم ارتباط بیشتر دانشگاه با صنعت و شناخت راه های همکاری دوجانبه اشاره کرد و افزود: ما در سه حوزه نفت و انرژی، مجموعه حوزه های دریامحور و فناوریهای زیستی هدف گذاری، و برای کسب و کارهای دانش محور و مورد نیاز صنعت فضای خوبی ایجاد کرده ایم.
ایشان افزود ما هسته های پژوهشی مورد نیاز صنعت، چندین مرکز توسعه فناوری و مرکز رشد را راه اندازی کردیم تا فارغ التحصیلان با کیفیتی را تحویل جامعه دهیم.
رئیس دانشگاه خلیج فارس همچنین از پروژه های هوشمند سازی مبتنی بر اینترنت اشیا، فناوری اطلاعات و مرکز زیست فناوری اشاره و افزود در آینده ای نزدیک ما دانشکده کسب و کار، دانشکده سیستم های هوشمند، مجتمع فناوری را راه اندازی و ساخت برج علم و فناوری را شروع خواهیم کرد.
مصلح در ادامه بیان داشت: ما شرکتهایی را داریم که می توانند با حداقل فضای ممکن در شهرکهای صنعتی مستقر شوند.
وی بیان داشت: پروژه های دانشجویی کارشناسی ارشد و دکتری نیز می تواند با جهت دهی مناسب در خدمت صنعت باشند و فراوری محصلات زیستی از قبیل جلبک و خیار دریایی از اولویتهای ماست.
در پایان این نشست دکتر اصغر مصاحب نیز ضمن استقبال از فعالیتهای دانشگاه در حوزه مزیتی گفت: ما در قالب تفاهم نامه و قراردادهای مشترک حاظر به همکاری با دانشگاه هستیم، و مساله محور بودن برنامه های آموزشی و پژوهشی دانشگاه از درخواستهای ماست.
معاون سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی افزود: ما می توانیم از پایان نامه های مورد نیاز بخش صنعت حمایت کنیم و جهت دهی پروژه های دانشجویان را به مسایل و مشکلات مورد نیاز صنعت هدایت کنیم.

neshaste moshtarak daneshgahe khalij 1neshaste moshtarak daneshgahe khalij 1neshaste moshtarak daneshgahe khalij 1neshaste moshtarak daneshgahe khalij 1neshaste moshtarak daneshgahe khalij 1neshaste moshtarak daneshgahe khalij 1neshaste moshtarak daneshgahe khalij 1

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group