پنجشنبه 1 اسفند 1398 | Thursday 20 February 2020

مدیرکل دامپزشکی استان بوشهر گفت: ذخیره سازی بچه میگو در مزارع پرورشی استان بوشهر آغاز شد.

به گزارش دیارجنوب، مرتضی بحرانی صبح پنجشنبه در حاشیه بازدید از استخرهای میگو اظهار داشت: استان بوشهر دارای ظرفیت بسیار بالایی در حوزه تولید و پرورش میگو است و به عنوان قطب پرورش میگوی کشور شناخته می‌شود.

وی ادامه داد: با ذخیره سازی در پنج مزرعه در سایت‌های رودحله و شیف از مراکز تکثیر استان عملیات ذخیره سازی بچه میگو در مزارع پرورش میگوی استان آغاز شد.

بحرانی ادامه داد: با توجه به تقویم پرورش و برنامه ریزی تولید مراکز تکثیر، ضمن آرزوی موفقیت و سال تولیدی موفق از پرورش دهندگان و تکثیر کنندگان استان انتظار می‌رود با اقدامات قرنطینه‌ای - بهداشتی و برنامه ریزی مطلوب و آماده سازی به موقع زمینه را برای تأمین و ذخیره سازی بچه میگوی مزارع خود انجام دهند.

مدیرکل دامپزشکی استان بوشهر خاطرنشان کرد: این اقدامات باعث می‌شود تا در طول تولید لارو با ترافیک لارو در مراکز تکثیر و یا کمبود لارو باکیفیت برای ذخیره سازی در مزارع پرورش مواجه نشود.
وی یادآوری کرد: امید است با رعایت اصول بهداشتی و امنیت زیستی از ابتدا و نیز در طول دوره پرورش به همراه حضور دامپزشکی به عنوان ناظر دولتی حوزه بهداشت، پیشگیری و مبارزه با بیماری‌ها مانند سال قبل شاهد طی دوره‌ای موفق و عاری از بیماری باشیم./مهر

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group