چهارشنبه 15 مرداد 1399 | Wednesday 5 August 2020

اولین جلسه کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر برازجان با حضور اعضا و دیگر مسئولین و انجمن ها برگزار شد.

به گزارش دیارجنوب، این جلسه عصر روز یکشنبه‌، ۱۴ مهرماه ساعت ۱۸ با حضور مهدی نیکنام نائب الرئیس شورای اسلامی شهر برازجان و دیگراعضای شورای اسلامی شهر، خانم موسوی به نمایندگی از اداره‌ حفاظت محیط زیست شهرستان دشتستان، و جمعی از اعضای انجمن زمین پاک در ساختمان شورای اسلامی شهر برازجان برگزار شد برگزار شد.

در آغاز جلسه نائب الرئیس شورای اسلامی شهر برارجان ضمن خوش‌آمدگویی به حاضران، برخی از معضلات محیط زیستی برازجان را بیان کرده و پیرامون هر یک توضیحاتی همراه با انتقاد را ارائه کرد.
وی به پایین بودن سطح برنامه های فرهنگی شهر و خواستار تمرکز مدیریت شهری بر روی برنامه های آموزشی و فرهنگسازی در کنار نقاشی، آب بازی و از این قبیل برنامه ها اشاره کرد.

مهدی نیکنام از معضلات ریزگرد، آلایندگی کارخانه‌های سیمان و آسفالت، مدیریت پسماند، آتش زدن زباله‌‌ها توسط پیمانکار شهرداری و دودگرفتگی شهر، سگ‌های بلاصاحب، ضرورت جایگزین شدن کیسه‌های پارچه ای بجای کیسه های پلاستیکی ، اقدامات انجام شده برای جایگزین شدن درختان کنکارپوس با درختان برهان گلی و چریش، و نیاز به آموزش و فرهنگ‌سازی در مدارس اشاره نمود.

وی با بیان سخنی از امام خمینی(ره) که فرموده‌اند «به دبستان برسید که دانشگاه دیر است» بر ضرورت آموزش و فرهنگ‌سازی در مدارس تأکید کرد و حاضران در جلسه را تشویق به ابراز ایده‌ها، نظرها و تلاش در جهت رفع مشکلات نمود.

نائب الرئیس شورای اسلامی شهر برازجان، احقاق حقوق مردم را منشأ رفتار خود دانست و خواستار کنار گذاشتن تعارفات معمول در میان مسئولان شد.

در ادامه آقای مصدق در مورد چگونگی اخذ مجوز سایت پسماند شهرداری و عدم رعایت اصول استاندارد در این سایت از اداره محیط زیست سوالی مطرح کرد‌.

خانم موسوی، به نمایندگی از اداره حفاظت محیط زیست دشتستان توضیحاتی پیرامون پدیده‌ی گرد و غبار و منشأ داخلی آن در کشور دادند. آنگاه درباره‌ی مدیریت پسماند و مکان سایت دفن زباله و آلایندگی کارخانه‌ها و حق آلایندگی توضیحاتی داد و از عملکرد اداره‌ محیط زیست شهرستان دفاع نمود که در برخی موارد با انتقاد حضار رو به رو شد.

اعضای انجمن زمین پاک ، درباره‌ معضلات محیط زیست، عملکرد مسئولان، و مشکلات انجمن سخنانی را بیان کردند.

معضل حفر چاههای آب و پیامدهای جبران‌ناپذیر زیست محیطی بر سفره آب زیر زمینی، دره های فصلی، نداشتن کمپ نگهداری سگهای بلاصاحب، رهاسازی پساب منازل و کارواش‌ها در معابر و دره های فصلی، ضعف برنامه‌های آموزشی در حوزه محیط زیست، نداشتن بیلبورد آموزشی در سطح شهر برای آموزش شهروندان محترم، و نداشتن خانه سبز (خانه محیط زیستی) در سطح شهر را بخشی از معضلات قابل حل در این حوزه دانستند.
در ادامه از توانایی انجمن در برگزاری مراسمات در حوزه محیط زیست در سطح ملی مطرح شد.

در پایان هر یک از حاضران دیدگاه‌ها و پیشنهادهای خود را درباره‌ مشکلات زیست محیطی بیان کردند و خواستار پیگیری تا حل مشکلات زیست محیطی در کمیسیون شورای شهر شدند.

گفتنی است در این جلسه نائب الرئیس شورای اسلامی شهر برازجان ضمن تشکر از انجمن زمین پاک، ادامه پیگیری کمیسیون محیط زیست را با اولویت سایت پسماند و کمپ نگهداری سگهای بلاصاحب در آینده نزدیک در نظر گرفت.

komeysiyoon shora 1 komeysiyoon shora 1 komeysiyoon shora 1 komeysiyoon shora 1 komeysiyoon shora 1 komeysiyoon shora 1 komeysiyoon shora 1 komeysiyoon shora 1

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر