پنجشنبه 23 مرداد 1399 | Thursday 13 August 2020

امام جمعه دیر از رفتار ناعادلانه و تبعیض‌آمیز پتروشیمی‌های مستقر در شهرستان دیر در قبال جذب نیروهای بومی انتقاد کرد و خواستار رسیدگی مسؤولان به این موضوع شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان دیر، حجت‌الاسلام سیدعلی حسینی عصر امروز در دیدار با نماینده جنوب استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مهمترین مشکل جوانان ما نداشتن شغل و بیکاری است که انتظار داریم مسؤولین در این زمینه چاره‌اندیشی کنند.

مسؤولین پیگیری کنند

امام جمعه دیر با انتقاد از رفتار تبعیض‌آمیز شرکت‌های مستقر در دیر در زمینه جذب نیرو و عدم بکارگیری جوانان بومی، افزود: امروزه ما نه تنها در زمینه جذب نیروهای «دیری» در فازهای پارس جنوبی مشکلاتی داریم، بلکه شاهد جذب نیروهای غیربومی در پتروشیمی‌های مستقر در شهرستان دیر هستیم.

وی ادامه داد: نماینده مجلس و مسؤولین شهرستان موظف هستند در جریان آمار نیروهای شاغل این شرکت‌ها باشند تا مشخص شود چه تعداد نیروی بومی و غیربومی در این پتروشیمی‌ها مشغول بکار هستند.

جاده دیر به بوشهر در اولویت قرار گیرد

حسینی با اشاره به وضعیت ناایمن جاده ساحلی دیر به بردخون، تأکید کرد: تلفاتی که در سال‌های اخیر در این مسیر داده‌ایم در جنگ تحمیلی هم نداشته‌ایم و مسؤولین باید این جاده را تکمیل یا تعطیل کنند.

وی با بیان اینکه مسؤولین در اجرای پروژه‌ها باید اولویت‌بندی داشته باشند، گفت: مسؤولین امر وعده‌های دوساله‌ای داده‌اند، اما با توجه به بدبینی که در بین مردم ایجاد شده است، انتظار است اجرای این مسیر که مردم روزانه از آن عبور و مرور می‌کنند، در اولویت برنامه‌ها قرار گیرد.

لاین دوم بزرگراه دیر به بوشهر کنار جاده فعلی اجرا شود

نماینده شهرستان‌های دیر، کنگان، جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی گفت: متأسفانه علی‌رغم تأکیداتی که ما داشتیم باند دوم بزرگراه بوشهر به دیر از کنار جاده ساحلی فعلی نمی‌گذرد و برای همین کار را متوقف کردیم.

سکینه الماسی افزود: انتظار داریم اداره کل راه و شهرسازی استان بوشهر نسبت به مطالعه مجدد این بزرگراه اقدام کند، زیرا اجرای پروژه باید به گونه‌ای باشد که شهرها و روستاهای ساحلی که در این مسیر قرار گرفته‌اند، از آن منتفع شوند.

وی تأکید کرد: در صورتی که لاین دوم این بزرگراه در کنار جاده ساحلی فعلی احداث نشود ، من زیر بار اجرای این پروژه نمی‌روم.

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر