دوشنبه 5 اسفند 1398 | Monday 24 February 2020

بوشهر- ایرنا- استکبار جهانی برای دستیابی به هدف‌های مغرضانه و توجیه اعمال ددمنشانه خود، مفاهیم حقوق بشر را در دنیا تحریف کرده است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: امروز استکبار جهانی برای رسیدن به مقاصد خود به شیوه‌های مختلف جهان را مورد حمله قرار داده و برای انحراف افکارعمومی و تاثیرگذاری به تهاجم نرم ابزار رسانه استفاده کرده است.
آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری روز چهارشنبه در نشست تخصصی حقوق بشر آمریکایی در دیدگاه رهبر معظم انقلاب افزود: درمقابل این اقدام آمریکا، انقلاب اسلامی با نگاه دینی خود سرفصل نوینی در تاریخ جهان گشوده است که محدود به جغرافیای خاص نیست و نگاه آن نجات بشریت، کمال و تمدن‌زایی است.
وی اضافه کرد: هدف انقلاب اسلامی از حقوق بشر اسلامی فطرت الهی است نه حقوقی که جنایتکاران معنی می‌کنند و در این ارتباط رهبر معظم انقلاب در این شرایط واژه حقوق بشرآمریکایی را با هدف افشای ماهیت اصلی آنها مطرح کردند.
صفایی بوشهری گفت: چپاول ثروت بویژه منافع و درآمدهای استراتژیک و انرژی و تسلط برمنابع قدرت از ویژگی‌های جهان استکبار است و اساس و ساختار وجودی و ماهیت این نظام برپایه همه چیز از آن من و هیچ چیز از آن دیگران ساخته شده است.

neshast emam jomeh boushehr
وی ادامه داد: براساس نگاه استکبار، جهان برای آن کانون و ایستگاه قدرت است و جامعه بشری ابزاری برای تولید ثروت آنها به‌شمار می‌رود.
امام جمعه بوشهر یادآور شد: بوشهر از جمله استان‌هایی است که همواره مورد ظلم و حمله کشورهای مدعی دفاع از حقوق بشر قرار داشت ولی با دستور جهاد علما دریادلان این سرزمین در مقابل متجاوزان ایستادند و گورستان انگلیسی‌ها در بوشهر نتیجه این ایستادگی است.
وی تاکید کرد: امروز نیز مردم استان بوشهر با پیروی از ولایت فقیه تمام قد با همه توان خود در مقابل زیاده خواهی‌های استکبار ایستاده است.
استاندار بوشهر گفت: نتیجه حقوق بشر آمریکایی بمباران، کشتار و از بین بردن انسان‌های بیگناه است.
عبدالکریم گراند افزود: تشکیل گروه‌های تروریستی بمباران‌ها و قتل عام مردم بیگناه نمونه‌ای از حقوق بشر آمریکایی است.
وی ادامه داد: از نظر ایالات متحده حقوق بشر راهی برای رسیدن به هدف‌ها و برنامه‌های آنهاست و درجایی که مصالح آنها محقق نشود باید مردم آن از بین بروند.
گراوند اضافه کرد: امروز ننگین‌ترین رفتار حقوق بشر آمریکایی را در یمن می‌بینیم که بدون هیچ گناهی تنها به جرم دموکراسی، ملت آن کشور کشته می‌شوند و کشتار انسان‌ها از نظر حقوق بشر آمریکایی به حساب نمی‌آید.
استاندار بوشهر گفت: امروز این وظیفه ماست که فرزندان این سرزمین که دوران جنگ تحمیلی را درک نکردند را با جنایت‌های استکبار جهانی آشنا کنیم.
وی اضافه کرد: این وظیفه اصحاب قلم و اندیشه است که در قالب‌های مختلف با تولید آثار فاخر بتوانند طبل رسوایی بر جنایت‌های آمریکای جنایتکار بزنند.
رئیس شورای هماهنگی انقلاب اسلامی استان بوشهر گفت: نشست تخصصی حقوق بشر آمریکایی از دیدگاه رهبر معظم انقلاب با هدف معرفی چهره واقعی آمریکا به‌عنوان بزرگترین ناقض حقوق بشر است.
حجت‌الاسلام یوسف جمالی افزود: همچنین معرفی چهره حقوق بشر اسلامی به جهان از جمله دیگر هدف‌های مهم این نشست‌های تخصصی است.
وی یادآور شد: نشست تخصصی حقوق بشر آمریکایی از دیدگاه مقام معظم رهبری با همت سازمان جوانان حقوق بشر جمهوری اسلامی امسال در تهران، مشهد، قم و سنندج برگزار شده و امروز نیز با حضور کارشناسان در بوشهر در حال برگزاری است.

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group