جمعه 9 خرداد 1399 | Friday 29 May 2020

سرپرست سپاه پاسداران شهرستان بوشهر از برپایی اجتماع بزرگ مردمی حافظان حریم خانواده در هفته عفاف و حجاب خبر داد و گفت: این برنامه روز چهارشنبه این هفته در پارک شورای بوشهر برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، سرهنگ شهابی پیش ازظهرامروز در نشست با بسیجیان با گرامیداشت هفته عفاف و حجاب و با تاکید بر نقش مهم این فرهنگ در جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی اظهار داشت: حجاب از ارزنده‌ترین نمودهای فرهنگی، اجتماعی در تمدن ایرانی ، اسلامی است که پیشینه آن به قبل از ورود اسلام می‌رسد، اما در فرهنگ اسلامی به اوج تعالی و منتهای ارزش و اعتبار خود می‌رسد.

سرپرست سپاه پاسداران ناحیه بوشهر، حجاب و عفاف را پدیده مذهبی و ارزشی مهمی در تعالیم اسلامی دانست و تاکید کرد: بستر مهم برنامه‌های فرهنگی ،اجتماعی عفاف و حجاب است که اشاعه و تعمیق آن نیازمند آموزش‌های بنیادین و مداوم در خانواده، مدرسه، دانشگاه واجتماع است.

سرهنگ شهابی با تاکید بر نهادینه شدن فرهنگ عفاف و حجاب با مشارکت آحاد جامعه خاطر نشان کرد: بدیهی است در کنار شرایط مساعد اجتماعی برای ارزش تلقی کردن و الگوپذیری فرهنگ عفاف و حجاب، نیازمند درونی و نهادینه شدن آن در وجود افراد است.

وی بیان کرد: بدون شک رسیدن به این هدف، نیازمند مشارکت و توجه جدی همه نهادها و دستگاه‌ها به صورت مستمر و هدفمند است.

وی با اشاره به برنامه سپاه در حوزه فرهنگ عفاف و حجاب تصریح کرد: سپاه ناحیه بوشهر در نظر دارد با همکاری شهرداری بوشهر ،حوزه علمیه خواهران و ستاد امر به معروف و نهی از منکر برنامه‌ای تحت عنوان اجتماع بزرگ مردمی حافظان حریم خانواده به مناسبت هفته عفاف و حجاب همزمان با جشن با شکوه دهه کرامت برگزار کند.

سرپرست ناحیه مالک اشتر سپاه شهرستان بوشهر با بیان اینکه مراسم اجتماع بزرگ مردمی حافظان حریم خانواده همزمان باجشن با شکوه دهه کرامت چهارشنبه 19 تیرماه با حضور مردم در پارک شورا برگزار می‌شود، عنوان کرد: این برنامه که ساعت 20:30 دقیقه برگزار می‌شود از همه مردم شهر بوشهر دعوت می‌شود به همراه خانواده در این اجتماع بزرگ شرکت کنند.

سرهنگ شهابی از برپای نمایشگاه حریم ریحانه در بوشهر خبر داد و بیان کرد: این نمایشگاه با موضوعاتی از جمله ایستگاه کودکان به همراه نقاشی و برنامه‌های شاد و جذاب،ایستگاه بلوتوث، غرفه کتاب و فروش محصولات ایرانی اسلامی، ایستگاه مشاوره ،عکاسی و محصولات هنری از ساعت 19 همان روز در پارک شورای بوشهر فعالیت می‌کنند.

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group