يكشنبه 2 ارديبهشت 1403 | Sunday 21 April 2024

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان بوشهر از توزیع ۲ هزار کولرگازی و یخچال بین مددجویان تحت پوشش این نهاد خبر داد و گفت: امسال همچنین ۶۰۰ فقره جهیزیه در اختیار مزدوجین تحت پوشش کمیته امداد استان بوشهر قرار گرفت.

به گزارش دیارجنوب ، عباس روشن صبح امروز در جلسه تکریم و ترویجی شورای زکات شبانکاره با بیان اینکه انتخابات 11 اسفند یکی از رویدادهای مهم سیاسی و اجتماعی کشور محسوب می‌شود اظهار داشت: آمادگی مردم برای مشارکت در انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی وصف‌ناپذیر است و تمام مناطق سرشار از شور انتخاباتی است.

وی با اشاره به برگزاری همایش تخصصی انتخاباتی ویژه مددجویان تصریح کرد: در این راستا جامعه هدف برای مشارکت حداکثری از آمادگی بالایی برخوردار هستند و مردم بار دیگر حماسه جدیدی ثبت می‌کنند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان بوشهر زکات را واجب دینی دانست و گفت: وصول زکات در حل مشکلات زیرساختی مناطق و تأمین تجهیزات نیازمندان بسیار مؤثر و مهم است.

روشن، استان بوشهر را در وصول زکات در کشور برتر اعلام و بیان کرد: سال گذشته استان بوشهر در وصول زکات رتبه نخست کشوری کسب کرد و امسال هم در رتبه اول یا دوم قرار دارد.

وی با بیان اینکه سال جاری 138 میلیارد تومان از سوی مردم نیکوکار استان بوشهر زکات پرداخت شده است، خاطرنشان کرد: افق وصول زکات امسال در استان بوشهر 120 میلیارد تومان بود که تاکنون 138 میلیارد تومان به‌صورت نقدی و غیرنقدی وصول شده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان بوشهر اضافه کرد: از مبلغ یاد شده سهم کمیته امداد استان بوشهر 33 میلیارد تومان بود که 10 میلیارد تومان آن نقدی است.

روشن با بیان اینکه زکات وصولی نقدی در امر تأمین تجهیزات مورد نیاز مردم مددجو، خدمات تحصیلی، خدمات درمانی و تعمیر مسکن نیازمندان هزینه شده است، گفت: بخش شبانکاره در این حوزه خوش درخشیده است و در مجموع 5.9 میلیارد تومان در شبانکاره وصول شده که سهم کمیته امداد 1.6 میلیارد تومان است.

وی در ادامه با اشاره به برگزاری جشن نیکوکاری در نقاط مختلف استان تصریح کرد: همه ساله مردم خیر و نیکوکار استان بوشهر در جشن نیکوکاری برای خدمات‌رسانی به مردم نیازمند مشارکت می‌کنند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان بوشهر به برنامه ماه مبارک رمضان پرداخت و یکی از برنامه‌ها را اطعام مددجویان با مشارکت خیرین و نیکوکاران دانست.

روشن در ادامه توجه به حل مشکلات مددجویان را مورد اشاره قرار داد و گفت: امسال 2 هزار دستگاه کولر گازی و یخچال بین مددجویان تحت پوشش توزیع شده است.

وی اضافه کرد: 600 فقره جهیزیه امسال در اختیار مزدوجین تحت پوشش کمیته امداد استان بوشهر قرار گرفته است.

پرداخت 6 میلیارد تومان زکات در شبانکاره

حجت‌الاسلام پردل هم با قدردانی از فعالان عرصه پرداخت زکات در شبانکاره افزود: امسال در بخش شبانکاره 6 میلیارد تومان زکات وصول شد که نشان از جایگاه دینی مردم این منطقه و توجه به مددجویان و نیازمندان است.

حجت‌الاسلام پردل در ادامه با اشاره به انتخابات مهم و سرنوشت‌ساز 11 اسفند بر حضور و مشارکت حداکثری تأکید کرد و گفت: مردم شبانکاره در انتخابات گذشته بیشترین حضور ثبت کرده‌اند و در انتخابات 11 اسفند بار دیگر حضور فعال دارند.

امام جمعه شبانکاره بیان کرد: دشتستان و شبانکاره این روزها تا پاسی از شب شاهد فعالیت انتخاباتی هستیم که نشان از حضور فعال در این عرصه مهم سرنوشت‌ساز است./تسنیم

.

استان بوشهر

Template Design:Dima Group