يكشنبه 6 اسفند 1402 | Sunday 25 February 2024

مانور سراسری زلزله و ایمنی با شعار "مدرسه ایمن جامعه تاب آور" با حضور ابراهیم حسینی بخشدار شبانکاره، حجت الاسلام پردل امام جمعه شبانکاره و جمعی از مسئولان با مشارکت اداره آموزش و پرورش منطقه شبانکاره و نیروهای امدادی از اورژانس، آتش نشانی و هلال احمر در آموزشگاههای امیر کبیر و شهید مطهری برگزار شد.‌

به گزارش دیارجنوب ، بخشدار شبانکاره در این مانور ‌گفت: آموزش و فرهنگ سازی برای همه سنین ارزشمند است و سبب بالا بردن سطح آگاهی و شاهد تاثیرات مثبت آن در جامعه خواهیم بود و کار فرهنگی و فرهنگ سازی از این جهت در مدارس ارزشمند است که آموزش و پرورش به عنوان رکن آموزش و فرهنگ سازی در جامعه، دانش آموزان را به گونه ای آماده می کند تا بتوانند به عنوان سفیران اطلاع رسانی و آگاه سازی فرهنگ جامعه سالم و ایمن در زمان حال و به عنوان مدیران، ناظران و کارشناسان خبره در آینده تضمین کننده جامعه ای عاری و ایمن از هرگونه تهدید و حادثه باشیم.
ابراهیم حسینی با اشاره به ضرورت آمادگی جامعه در مقابل حوادث طبیعی افزود: بالا بردن ایمنی جامعه در مقابله اینگونه حوادث با آموزش حاصل می شود و ارتقای مهارت مردم در راستای پیشگیری و به حداقل رساندن خسارت ها مورد تاکید است.
حسینی افزود: حادثه و بلایای طبیعی خبر نمی کند و مردم ‌باید برای مقابله با این گونه حوادث بویژه زلزله آمادگی داشته باشند و برگزاری مراسم نمادین مانور زلزله نیز بیانگر اهمیت این موضوع است.
حسینی ابراز داشت: کشورمان ایران شرایط خاص داشته و روی گسل زلزله قرار دارد و حوادث غیرمترقبه‌ای زیادی را در گذشته شاهد بوده ایم از این جهت باید آمادگی کافی در برابر حوادث را داشته باشیم.
وي گفت: ايمن سازي و مقاوم سازي مدارس، ساختمان هاي تجاري، اداري، مسكوني و بيمارستان ها و ساختمانهايي كه به نحوي در مديريت بحران در حوادث نقش تعيين كننده دارند، در سطح كشور ضروري و اجتناب ناپذير است. رعايت ضوابط شهرسازي و معماري و مقررات ملي ساختمان در ساختمان هاي جديد الاحداث بعنوان يك راهبرد در امر ساخت و ساز بايد براي مردم فرهنگ سازي شود.
بخشدار شبانکاره بر آموزش و یادگیری روش های علمی و جدید ایمنی تاکید و بیان کرد: دانش‌آموزان هنگام اجرای مانورها در شرایط حادثه قرار گرفته و همین امر سبب می‌شود تا شیوه رویارویی با زلزله را که از پیش با استفاده از روش‌های علمی و نتیجه‌بخش تدوین شده و مورد ارزیابی نیز قرار گرفته را بیاموزند و این یافته‌های تجربه شده را نیز در طول زندگی و هنگام زلزله مورد استفاده قرار دهند.

manovr shbnkrh imeni 1manovr shbnkrh imeni 1manovr shbnkrh imeni 1manovr shbnkrh imeni 1manovr shbnkrh imeni 1manovr shbnkrh imeni 1manovr shbnkrh imeni 1manovr shbnkrh imeni 1manovr shbnkrh imeni 1manovr shbnkrh imeni 1manovr shbnkrh imeni 1manovr shbnkrh imeni 1manovr shbnkrh imeni 1

.

استان بوشهر

Template Design:Dima Group