يكشنبه 6 اسفند 1402 | Sunday 25 February 2024

مدیرکل پست بوشهر از رفع محدودیت ارسال مرسوله های پستی در این استان خبر داد.

به گزارش دیارجنوب به نقل از فارس ، تأخیر در ارسال بسته‌های پستی در ماه‌های اخیر به ویژه مرسوله‌های خرما از طریق پست به عنوان یک چالش بزرگ برای کسب و کارهای اینترنتی در استان بوشهر تبدیل شده بود.

محدودیت‌ها برای ارسال روزانه بسته‌ها، باعث شده بود تا روزانه تعداد محدودی از بسته‌ها از طریق پست امکان ارسال داشته باشند که با پیگیری‌های صورت گرفته و اتخاذ تدابیر حمایتی از سوی شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران این چالش رفع شد.

افزایش ترافیک ارسال بسته‌های پستی

جهانشیر بارگاهی مدیرکل پست استان بوشهراظهار داشت: حمایت از حوزه کشاورزی استان از جمله خرما به عنوان محصول مزیتی استان در دستور کار قرار گرفته است.

وی با اشاره به آمار ارسال بسته‌های پستی در هشت ماهه امسال اضافه کرد: در چهار ماه نخست سال ۱۰۲ تن خرما از استان بوشهر صادر شد که شامل بیش از ۲۰ هزار مرسوله بوده است.

مدیرکل پست استان بوشهر خاطرنشان کرد: در چهار ماه دوم سال جاری میزان ارسال مرسولات خرما افزایش یافته و به ۲۶۰ تن رسیده که شامل ۳۳ هزار و ۱۸۵ مرسوله است.

وی افزود: در مجموع هشت ماهه امسال، ۳۶۲ تن خرما توسط پست استان بوشهر ارسال شده است که نشان می دهد، میزان ترافیک ارسال بسته های پستی حاوی خرما از نظر وزن و تعداد افزایش یافته است.

اضافه شدن خط جدید پستی

مدیرکل پست استان بوشهر گفت: طی هفته اخیر یک خط ارسال محصولات پستی جدید بین بوشهر و تهران و بالعکس و یک خط فوق العاده بین بوشهر و اصفهان ایجاد کرده‌ایم که هم اکنون ارسال مرسولات به‌روز شده است.

وی از افزایش ۴۱ درصدی رشد ترافیک ارسال بسته‌های پستی در استان بوشهر طی هشت ماهه امسال خبر داد و افزود: چهار ماهه اول امسال نسبت به چهار ماهه سال قبل ۱۲ درصد رشد ترافیکی داشته و در چهار ماهه دوم نسبت به سال قبل ۶۰ درصد افزایش ارسال داشته‌ است.

محدودیتی در ارسال بسته ها نداریم

مدیرکل پست استان بوشهر با بیان اینکه محدودیتی در ارسال کالاهای مجاز نیست، افزود: در چارچوب قوانین و مقررات پستی هیچ محدودیتی برای ارسال بسته‌های ایرانی و مجاز پستی که دارای شناسه کالای ایرانی هستند، نداریم و با فعال شدن خط جدید و استقرار کامیون جدید، سرعت ارسال بسته‌ها افزایش یافته است.

وی اضافه کرد: با پیگیری‌های صورت گرفته شاهد حل مشکل ارسال خرمای دشتستان هستیم که دغدغه مردم این شهرستان در این زمینه مرتفع شده است.

بارگاهی با بیان اینکه توجه ویژه‌ای به کسب و کارهای اینترنتی برای فروش محصولات بومی از جمله خرما داریم ادامه داد: مشکلی در حمل و نقل درون استانی و برون استانی نبوده و آمادگی داریم در صورت افزایش ترافیک مرسولات نیز، اقدامات لازم جهت جلوگیری از هرگونه کندی و تاخیر را انجام دهیم.

به گزارش فارس، بنا به اذعان مدیران دفاتر پستی و پیشخوان در شهرستان دشتستان هم اکنون با اضافه شدن خط جدید، ظرفیت و سرعت ارسال مرسولات در این شهرستان افزایش یافته است که رضایت مندی مردم را به ارمغان آورده است.

.

استان بوشهر

Template Design:Dima Group