يكشنبه 19 آذر 1402 | Sunday 10 December 2023

در پنجمین نمایشگاه بین‌المللی تخصصی خرما و صنایع وابسته در استان بوشهر ۷۰ شرکت تولیدی از ۱۳ استان کشور به همراه مهمانان و رایزنان اقتصادی کشورهای مختلف حضور دارند.

به گزارش دیارجنوب، خورشید گزدرازی در نشست خبری برگزاری پنجمین نمایشگاه خرمای استان بوشهر اظهار داشت: پنجمین نمایشگاه بین‌المللی تخصصی خرما و صنایع وابسته در محل نمایشگاه‌های دائمی بوشهر برگزار می‌شود.
وی با اشاره به اینکه این نمایشگاه از تاریخ ۲۳ لغایت ۲۶ آبان دایر است اضافه کرد: در این نمایشگاه ۷۰ شرکت تولیدی از ۱۳ استان حضور دارند.

nashast khorma bush 1

رئیس انجمن خرما استان بوشهر در این نشست با اشاره به اینکه با برگزاری نمایشگاه خرما شاهد بهبود و ارتقاء کیفی این محصول بودیم اظهار داشت: هدف از برگزاری نمایشگاه خرما در سال جاری ارتقاء کیفی خرمای استان و تبیین درجه‌بندی در ایجاد بازار خرمای کباب است.

وی تصریح کرد: علیرغم هشدار بخش خصوصی در خصوص لزوم ارتقا شاخص بهره‌وری خرما متأسفانه شاهد افول این محصول بودیم.

nashast khorma bush 1

ندیر پورجم تأکید کرد: در این نمایشگاه میز خرما با محوریت توسعه بازارهای صادراتی خرما و احیاء مشوق‌های صادراتی بررسی خواهد شد.
وی بابیان اینکه شرکت‌کنندگان با رغبت بیشتری امسال در نمایشگاه حضور دارند گفت: ارتقا و بهبود شرکت‌ها و عقد قراردادهای متعدد ازجمله دستاوردهای نمایشگاه خرما در سال‌های گذشته بود.

nashast khorma bush 1

وی بابیان اینکه یکی از اهداف نمایشگاه خرما ارتقا شاخص بهره‌وری در همه زمینه‌ها است تصریح کرد: برای ارتقا شاخص بهره‌وری خرما باید آن را درجه‌بندی کرده و ایزوهای بین‌المللی در واحدهای تولیدی و مزارع مستقر شوند.

nashast khorma bush 1

رئیس انجمن خرما استان بوشهر با اشاره به اینکه در سراسر دنیا 460 واریته خرما وجود دارد گفت: در استان بوشهر 130 واریته خرمای مختلف وجود دارد.

nashast khorma bush 1

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان بوشهر از برگزاری 17 نمایشگاه در سال قبل خبر داد و بیان داشت: از این تعداد نمایشگاه 200 هزار نفر بازدید کردند.
وی اضافه کرد: 22 عنوان نمایشگاهی امسال برگزار خواهیم شد که نمایشگاه تجهیزات پزشکی ازجمله نمایشگاه‌های جدید خواهد بود.

nashast khorma bush 1

حسین نامور با اشاره به اینکه سال گذشته 54 شرکت در نمایشگاه خرما حضور داشتند گفت: در نمایشگاه امسال 2 سالن در اختیار این نمایشگاه قرارگرفته و 70 شرکت از 13 استان در این نمایشگاه حضور خواهند داشت.
مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان بوشهر بابیان اینکه از کشورهای قطر، پاکستان، قرقیزستان، بنگلادش، روسیه و قزاقستان مهمان خارجی در نمایشگاه حضور دارد خاطرنشان کرد: از این تعداد شرکت‌کننده در نمایشگاه خرمای امسال 40 شرکت آن مربوط به استان بوشهر است و این نشان از رغبت آن‌ها به حضور در نمایشگاه است.
.

استان بوشهر

Template Design:Dima Group