يكشنبه 19 آذر 1402 | Sunday 10 December 2023

یکی از هنرمندان پیشکسوت و شناخته شده موسیقی نواحی بوشهر بر اثر سکته قلبی در سن ۸۳ سالگی دار فانی را وداع گفت.

به گزارش دیارجنوب ، حماسه حق پرست رئیس انجمن موسیقی بوشهر از درگذشت احمدعلی شرفی به عنوان یکی از مفاخر موسیقی بوشهر خبر داد و گفت: متاسفانه ساعتی پیش استاد احمدعلی شرفی از هنرمندان پیشکسوت موسیقی مقامی بوشهر و هم دوره هنرمندان بزرگ موسیقی نواحی ایران از جمله حاج قربانی، عثمان محمدپرست و بسیاری دیگر پس از چند روز بیماری براثر سکته قلبی دار فانی را وداع گفت.

وی افزود: استاد احمدعلی شرفی یکی از اسطوره های موسیقی بوشهر بود که از او به عنوان یکی از مهم ترین راویان قدیمی و اسطوره های موسیقی بوشهر یاد می کنند. این هنرمند در نوازندگی نی انبان و نی جفتی یکی از مهم ترین راویان موسیقی مقامی بوشهر بود و بسیاری از پژوهشگران نامدار موسیقی کشورمان از جمله محمدتقی مسعودیه و محمدرضا درویشی از آثار این هنرمند به عنوان منابع پژوهشی استفاده های زیادی داشتند.

sharifi mosighi

رئیس انجمن موسیقی بوشهر بیان کرد: احمدعلی شرفی یکی از دردانه های موسیقی مقامی ایران بود که در اجراهای داخلی و بین المللی فراوانی هنرنمایی کرد و به شایستگی هرچه تمام تر در معرفی موسیقی منطقه بوشهر تلاش خود را انجام داد.

محسن شریفیان نوازنده نی انبان و پژوهشگر موسیقی نواحی بوشهر هم درگذشت مرحوم احمدعلی شرفی را یکی از ضایعه های جبران ناپذیر موسیقی نواحی ایران به ویژه موسیقی منطقه بوشهر توصیف کرد./مهر

.

استان بوشهر

Template Design:Dima Group