يكشنبه 19 آذر 1402 | Sunday 10 December 2023

مدیرکل دفتر آموزش متوسطه دوم تعداد عناوین دروس امتحانات نهایی پایه‌های دهم و یازدهم را اعلام کرد.

به گزارش دیارجنوب به نقل از تسنیم، از سال تحصیلی 1403 ـ 1402، امتحانات نهایی در هر سه پایه دوره متوسطه دوم (دهم، یازدهم و دوازدهم) برگزار خواهد شد.

عباس سلطانیان؛ مدیرکل دفتر آموزش متوسطه دوم درباره امتحانات نهایی در پایه‌های دهم و یازدهم که برای نخستین بار در سال تحصیلی جدید برگزار خواهد شد، گفت: در اجرای ماده واحده سیاست‌ها و ضوابط ساماندهی سنجش و پذیرش متقاضیان ورود به آموزش عالی پس از پایان متوسطه، مصوب شورای‌عالی انقلاب فرهنگی، عناوین دروس نهایی پایه‌های دهم و یازدهم شاخه نظری در شورای‌عالی آموزش و پرورش تاریخ 13 شهریور 1402 تصویب شد.

طبق مصوبه کنکوری شورای‌عالی انقلاب فرهنگی سهم سوابق تحصیلی در سال 1405 باید به 60 درصد برسد؛ این سهم باید از هر سه پایه تحصیلی دوره متوسطه دوم باشد.

وی افزود: تعداد دروس نهایی پایه دهم در رشته‌های ریاضی فیزیک و علوم تجربی 9 عنوان و در رشته‌های ادبیات و علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی 11 عنوان تعیین شد، همچنین تعداد دروس نهایی پایه یازدهم در رشته علوم تجربی 11 عنوان و در رشته‌های ریاضی فیزیک، ادبیات و علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی 12 عنوان تعیین شد.

عناوین دروس امتحانات نهایی پایه دهم و یازدهم را از اینجا مشاهده کنید.

.

استان بوشهر

Template Design:Dima Group