چهارشنبه 8 آذر 1402 | Wednesday 29 November 2023

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر با اشاره به اجرا طرح پرورش ماهی در قفس در سواحل خلیج‌فارس استان بوشهر گفت: سازمان اوقاف و امور خیریه در طرح پرورش ماهی با ظرفیت تولید ۵ هزار تن ۶۲۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری کرده است.

به گزارش دیارجنوب ، حجت‌الاسلام محمدرضا اسماعیل‌پور یکی از سیاست‌های مهم سازمان اوقاف و امور خیریه را مولدسازی و حمایت از فناوران و تولیدکنندگان دانست و اظهار داشت: در سال‌های اخیر سازمان اوقاف و امور خیریه با ورود به مولدسازی و طرح‌های اقتصادی و اشتغال‌زایی تحول مهمی در جامعه هدف ایجاد کرده است.

وی از افزایش درآمد اوقاف در اجرایی شدن طرح‌های مولدسازی خبر داد و بیان کرد: یکی از طرح‌های سازمان اوقاف و امور خیریه در استان بوشهر طرح پرورش ماهی در خلیج‌فارس بود که این طرح در سواحل تنگستان اجرایی شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر ظرفیت طرح پرورش ماهی در قفس در سواحل تنگستان را 5 هزار تن دانست و بیان کرد: در مرحله نخست با ظرفیت 2 هزار تن وارد مدار بهره‌برداری شد و اکنون این میزان به 5 هزار تن افزایش یافته ‌که خرداد ماه سال آینده از نخستین تولیدات آن بهره‌برداری می‌شود.

اسماعیل‌پور حجم سرمایه‌گذاری طرح پرورش ماهی سازمان اوقاف و امور خیریه را 620 میلیارد تومان دانست و تصریح کرد: میزان اشتغال‌زایی طرح پرورش ماهی در استان 105 نفر مستقیم و 500 نفر غیرمستقیم و محل اجرا آن 7 مایلی سواحل بندر رستمی تنگستان در خلیج‌فارس است.

وی یکی از طرح‌های مهم دیگر اوقاف استان بوشهر مشارکت در طرح‌های ساخت مسکن دانست و بیان کرد: در این راستا با همکاری فرماندار و شهرداری کنگان 11 هزار متر مربع اراضی در اختیار اوقاف استان بوشهر به کاربری مسکونی تغییر یافته و آماده سرمایه‌گذاری در ساخت مسکن است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر تغییر کاربری اراضی به تجاری را از دیگر برنامه‌ها دانست و افزود: یک‌هزار متر مربع اراضی اوقاف و امور خیریه استان بوشهر در کنگان به تجاری تغییر کاربری داده شده است.

اسماعیل‌پور از ساخت و تکمیل مجتمع مسکونی شش واحدی خبر داد و افزود: سرمایه‌گذاری در زنجیره صنایع پرورش آبزیان، فعالیت در تولید محصولات مختلف کشاورزی و دیگر حوزه‌ها از برنامه‌های سازمان اوقاف و امور خیریه در استان بوشهر است./تسنیم

.

استان بوشهر

Template Design:Dima Group