يكشنبه 19 آذر 1402 | Sunday 10 December 2023

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر از نجات جان نوجوان ۱۰ ساله از غرق شدن در رودخانه شاپور سعدآباد دشتستان توسط امدادگران خانه هلال خبر داد.

به گزارش دیارجنوب ، احسان ایزدپناه در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر، با بیان اینکه امدادگران در شبانه‌روز در جاده، کوهستان، سواحل و مناطق مختلف برای خدمات‌رسانی فعال هستند، اظهار داشت: استان ساحلی بوشهر ظرفیت‌های مهمی در عرصه گردشگری دارد که یکی از آنها شنا در دریا است.

وی با بیان اینکه شدت گرما و افزایش دمای هوا زمینه شنا در دریا و رودخانه‌ها را افزایش داده است، گفت: نداشتن فن شنا مشکلاتی برای شناگران ایجاد می‌کند که لازم این مردم به ویژه نوجوانان، کودکان و جوانان به این مهم توجه ویژه کنند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر با اشاره افزایش دمای هوا در دشتستان گفت: نوجوان 10 ساله منطقه دشتستان که در رودخانه سعدآباد اقدام به شنا کرده بود با تلاش امدادگران از غرق شدن نجات یافت.

ghargh shodan

ایزدپناه اضافه کرد: اعضای خانه هلال سعدآباد در حال گشت‌زنی در حاشیه رودخانه شاپور شهر سعدآباد، نوجوان 10 ساله در حال غرق شدن را مشاهده می‌کنند و با اقدام به موقع وی را از مرگ حتمی نجات می‌دهند.

وی افزود: با توجه به گرمای شدید، مردم به سمت شنا و آب تنی در رودخانه‌ها روی آورده‌اند و با وجود خطر غرق شدن به مردم توصیه می‌شود برای شنا کردن در رودخانه جوانب احتیاط و ایمنی‌های لازم را برای جلوگیری از هر نوع حادثه ناگوار در نظر بگیرند.

/

استان بوشهر

Template Design:Dima Group