پنجشنبه 9 آذر 1402 | Thursday 30 November 2023

مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر از واگذاری نخستین منطقه نمونه گردشگری استان بوشهر به سرمایه‌گذاران خبر داد.

به گزارش دیارجنوب به نقل از خبرنگار مهر، اسماعیل سجادی‌منش عصر پنجشنبه در جمع خبرنگاران در بوشهر اظهار داشت: میر مهنا در شهرستان گناوه با وسعت ۹۲ هکتار یکی از مناطق نمونه گردشگری استان بوشهر است.

وی با اشاره به آغاز فراخوان برای انتخاب سرمایه‌گذار در منطقه نمونه گردشگری میر مهنا به‌عنوان نخستین منطقه نمونه گردشگری استان بوشهر خاطرنشان کرد: زیرساخت دسترسی به این منطقه گردشگری فراهم شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر ادامه داد: با انتخاب سرمایه‌گذار عملیات اجرایی ساخت هتل، فضاهای مختلف تفریحی، رستوران و دیگر طرح‌ها در منطقه نمونه گردشگری میر مهنا اجرایی می‌شود.

سجادی‌منش میزان سرمایه‌گذاری در نخستین منطقه نمونه گردشگری استان بوشهر را سه هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان ذکر و اضافه کرد: این منطقه گردشگری در حاشیه خلیج‌فارس دارای چشم‌انداز طولانی ساحل است.

وی با بیان اینکه تحول مهمی در عرصه طرح‌های گردشگری در استان بوشهر ایجاد می‌شود گفت: بر اساس برنامه‌ریزی ۲ هزار و ۲۰۰ فرصت شغلی در منطقه نمونه گردشگری میر مهنا بندر ریگ فراهم می‌شود.

واگذاری دهکده گردشگری دل آرام

مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر یکی از طرح‌های دیگر گردشگری که به سرمایه‌گذاران واگذار می‌شود را دهکده گردشگری دل آرام در تنگستان نام برد و خاطرنشان کرد: در این دهکده گردشگری افزون بر ۲ هزار میلیارد تومان در ساخت هتل، مراکز تفریحی، رستوران و دیگر طرح‌ها سرمایه‌گذاری می‌شود.

سجادی‌منش میزان اشتغال در دهکده گردشگری دل آرام را هزار و ۵۰۰ نفر دانست و افزود: وسعت این دهکده گردشگری ۵۰ هکتار در حاشیه خلیج‌فارس است.

وی با قدردانی از تلاش استاندار، معاونان امور عمرانی و اقتصادی استانداری و مدیرکل منابع طبیعی استان بوشهر در فراهم کردن شرایط برای سرمایه‌گذاری در طرح‌های گردشگری، از سرمایه‌گذاران هم استانی و ملی دعوت کرد در این طرح بزرگ و مهم مشارکت کنند.

مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر اضافه کرد: تا ۱۴ مرداد ماه مهلت ارائه اسناد سرمایه‌گذاران است و پس از آن ۱۵ مرداد با بازگشایی اسناد، سرمایه‌گذار منطقه نمونه گردشگری میر مهنا بندر ریگ و دهکده گردشگری دل آرام با حضور مدیران کل میراث فرهنگی، امور اقتصادی و دارایی، معاون اقتصادی استاندار و دستگاه‌های حوزه نظارتی انتخاب می‌شود.

سجادی‌منش مدت اجرا این طرح‌ها بین سه تا پنج سال اعلام و بیان کرد: در مجموع در منطقه نمونه گردشگری میرمهنا و دهکده گردشگری دل آرام ۵ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری و اشتغال سه هزار ۷۰۰ نفر فراهم می‌شود.

وی افزود: این ۲ طرح در آینده نزدیک در اختیار سرمایه‌گذاران بخش خصوصی قرار می‌گیرند تا کارهای عملیاتی را آغاز کنند.

/

استان بوشهر

Template Design:Dima Group