يكشنبه 19 آذر 1402 | Sunday 10 December 2023

مسئول سازمان بسیج سازندگی استان بوشهر از اجرای طرح لایروبی رودخانه حله شمالی به طول 65 کیلومتر که بیش از 20 هزار هکتار زمین‌های زراعی را در این استان پوشش می‌دهد خبر داد.

به گزارش دیارجنوب به نقل از خبرگزاری بسیج از بوشهر، مسئول سازمان بسیج سازندگی استان بوشهر در گفتگو با خبرنگار بسیج با بیان اینکه رودخانه حله سهم عمده‌ای در اشتغال دارد گفت: رودخانه حله با طول 65 کیلومتر بیش از 20 هزار هکتار از زمین‌های زراعی و باغی سه شهرستان دشتستان، گناوه و بوشهر را زیر کشت برده و سهم عمده‌ای در اشتغال این مناطق دارد.
سرهنگ خلیل رفعتی با اشاره به اینکه این رود برای اولین بار لایروبی می‌شود اذعان کرد: رودخانه حله برای اولین بار در راستای روان شدن آب و استفاده بهتر کشاورزان از این نعمت خدادادی با استفاده از 10 دستگاه بیل مکانیکی لایروبی می‌شود که انتظار می‌رود تا قبل از فصل بارش‌ها در استان این طرح به اتمام برسد.

layrobi helle 1


وی در پایان ضمن قدردانی و تشکر از اداراتی که در اجرای این طرح نقش داشتند تصریح کرد: اداره آب منطقه‌ای استان بوشهر، استانداری، اداره راهداری و سازمان مدیریت برنامه‌ریزی استان بوشهر نقشی اساسی را در اجرای طرح لایروبی رودخانه حله دارا می‌باشند.

layrobi helle 1

یکی از اهالی روستای بصری شهر آبپخش شهرستان دشتستان با اشاره به نتایج مثبت اجرای طرح لایروبی رودخانه حله اذعان کرد: سازمان بسیج سازندگی استان بوشهر در راستای روان شدن آب روخانه حله اقدام بسیار بسزایی را در راستای بهرمند شدن کشاورزان از آب این رودخانه با اجرای طرح لایروبی انجام می‌دهد و انتظار می‌رود که در ماه‌های آینده ‌نیز کشاورزان با جاری شدن آب رودخانه حله از این نعمت برای زمین‌های خود بخوردار شوند.

layrobi helle 1

در پایان نیز یکی از کشاورزان با بیان اینکه رها سازی آب سد رئیس‌علی دلواری بخش شبانکاره نیز نقشی اساسی را در زنده کردن زمین‌های زراعی دارد خاطرنشان کرد: انتظار می‌رود با لایروبی رودخانه حله که به همت سازمان بسیج سازندگی استان بوشهر صورت می‌گیرد جریان آب این رود افزایش یابد و کشاورزان از آب بیشتری برخوردار شوند اما شایسته است مسئولین امر با مدیریت و برنامه‌ ریزی ماهانه مقداری از آب سد رئیس‌علی دلواری بخش شبانکاره را نیز برای بهرمندی هرچه بهتر کشاورزان از این نعمت الهی در ردوخانه حله رها‌سازی کنند.
/

استان بوشهر

Template Design:Dima Group