پنجشنبه 9 آذر 1402 | Thursday 30 November 2023

شهردار برازجان از رفع مشکل چند ساله مکان جمعه بازار و دستفروشان شهر خبر داد و گفت: مکان جدید بازارچه هفتگی(دستفروشان) شهر جانمایی و اعلام شد.

به گزارش دیارجنوب، مرتضی قدوسی عصر روز یکشنبه 14 خرداد ماه با اعلام این خبر اظهار داشت: با توجه به تبصره ۱ بند ۲ ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها مبنی بر اینکه حضور دستفروشان در معابر عمومی ممنوع و شهرداری موظف است بر اساس تکلیف و جلوگیری از سد معبر و کاهش ترافیک که مطالبه شهروندان است جهت رفع انسداد معابر اقدام کند، اکنون طبق بررسی ها جانمایی انجام شده و مکان جدیدی برای این دستفروشان در نظر گرفته شده است.
قدوسی ادامه داد: بازارچه هفتگی جهت رفاه حال شهروندان و امرار معاش زندگی دستفروشان واقع در علی آباد، انتهای خیابان هفت تیر، پشت پارک امام رضا (ع) واقع در زمین تعاونی شهرداری برای انجام این کار در نظر گرفته شده است.

bazar jborazjan 1
وی با تاکید بر لزوم وجود بازارچه هفتگی در شهر عنوان کرد: بازارچه های هفتگی برای امرار معاش افراد فاقد شغل تحت عنوان دستفروش است، شهرداری با دستفروشی مشکلی ندارد، بلکه با سد معبر مشکل دارد، جانمایی مکان جدید بازارچه جهت حمایت از دستفروشان انجام شده است تا بتوانند در محیطی مناسب که باعث بروز هیچ گونه مشکلاتی برای شهروندان نباشد به امرار معاش خود بپردازند.
شهردار برازجان تصریح کرد: دستفروشان و بساط گستران باید به بازارچه هفتگی واقع در مکان جدید مراجعه نمایند.
بر اساس این گزارش، مشکل جانمایی بازارچه هفتگی(دستفروشان) یکی از مشکلات و مطالبات مردم بود که سالیان زیادی این قشر بلاتکلیف بودند، اکنون پس از چندین سال با همت و تلاش های شهرداری برازجان معضل چندین ساله مردم حل و جانمایی مناسبی جهت این بازارچه در نظر گرفته شد.

bazar jborazjan 1bazar jborazjan 1bazar jborazjan 1bazar jborazjan 1bazar jborazjan 1bazar jborazjan 1

/

استان بوشهر

Template Design:Dima Group