شنبه 29 ارديبهشت 1403 | Saturday 18 May 2024

محفل خاطره‌گویی «سوگواران امام خمینی» با حضور جمعی از دست اندرکاران اعزام کاروان‌های مردمی برای شرکت در مراسم ارتحال امام برگزار شد.

به گزارش دیارجنوب، رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان بوشهر صبح جمعه در این مراسم خاطرنشان کرد: حضرت امام در پیام خود به مناسبت بزرگداشت یوم الله پانزده خرداد با اشاره به آیه پنج سوره ابراهیم می‌فرماید: «وذکرهم بایام الله…» اینها را متذکر کن به ایام خدا.
عبداله شاهینی افزود: این ایام الهی است که مردم را بیدار می‌کند و چهارده و پانزده خرداد روزهای قدرت نمایی خدا هستند، لذا باید آنها را بزرگ داشت.

marasem kh 1
وی افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی در ۱۴ خرداد ۱۳۸۹ می‌فرمایند برای شناخت انقلاب و جهت گیری های اصلی آن، خود امام شاخص و قطب نما است لذا ما تلاش کردیم به جای روال مرسوم در بزرگداشت‌ها و شنیدن روایت دیگران، برای شناخت امام و فیلم پانزده خرداد به طور مستقیم به بیانات خود ایشان مراجعه کنیم و بخشی از این برنامه به این منظور طراحی شده است.
رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان بوشهر یادآور شد: تلاش شده است که فارغ از روایت‌های مرکزگرا، روایتی از نسبت مردم بوشهر با این مقطع تاریخ انقلاب یعنی مراسم ارتحال امام در سال‌های متوالی را بازخوانی کنیم.

marasem kh 1
در ادامه عبدالرضا مطاف، عبدالخالق احمدی، حسین صفوی و غلامعلی پولاد گوشه‌ای از خاطرات و اتفاق‌های اعزام مردم در مراسم سوگواره امام خمینی (ره) روایت کردند.
این محفل خاطره با شروه خوانی، مصطفی ساعدی، شعرخوان، الناز رشیدی و مجری گری بهنام هنری انجام و از فعالین اعزام مردمی سوگواره بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران تقدیر و تجلیل به عمل آمد./ مهر

استان بوشهر

Template Design:Dima Group