پنجشنبه 9 آذر 1402 | Thursday 30 November 2023

همزمان با آغاز دهه کرامت و میلاد با سعادت حضرت فاطمه معصومه (س) پرچم متبرک حرم امام رضا علیه‌السلام و مزین به نشان حرم رضوی بر فراز شهر بوشهر حاشیه خلیج فارس به اهتزاز در آمد.

به گزارش دیارجنوب، همزمان با آغاز دهه کرامت و میلاد با سعادت حضرت فاطمه معصومه (س)، پرچم بارگاه منور حرم امام هشتم شیعیان، حضرت علی بن موسی‌الرضا علیه‌السلام امشب با حضور اقشار مختلف مردم بر فراز شهر بوشهر در حاشیه خلیج فارس در مراسم معنوی ویژه برافراشته شد.

ehtezaz parcham razavi 1
در این آیین پس از به اهتزاز درآمدن پرچم حرم رضوی، جشن بزرگ میلاد حضرت فاطمه معصومه و برنامه ویژه روز دختر برگزار شد.
مدیر کانون‌های خدمت رضوی استان بوشهر با تبریک میلاد حضرت فاطمه معصومه (س) و گرامیداشت روز دختر اظهار داشت: برنامه‌های دهه کرامت همزمان با میلاد فاطمه معصومه (س) آغاز شده و تا میلاد امام رضا علیه‌السلام ادامه‌ دارد.
مهران خورده بین مقدم با اشاره به تدوین برنامه‌های ویژه این دهه خاطر نشان کرد: در دهه کرامت برنامه‌های متنوع فرهنگی و مذهبی و تبیینی در نقاط مختلف استان بوشهر تدارک دیده شده است.
مدیر کانون‌های خدمت رضوی استان بوشهر از برپایی غرفه‌های تبلیغ دینی، کتاب و کتابخوانی، ایثار و شهادت و ایستگاه‌های نقاشی و کتابخوانی در بوشهر خبر داد و گفت: در این راستا همایش شکوه مادران و دختران رضوی همراه با مراسم تجلیل از شهدای والا مقام ارتش ، نیروی انتظامی و بسیج در میدان شهید رئیس علی دلواری بوشهر برگزار می‌شود.
وی برگزاری برنامه ویزیت رایگان در محل کلینیک تخصصی و فوق تخصصی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را از دیگر برنامه دهه کرامت دانست و بیان کرد: این برنامه در کلینیک ملت در خیابان امام خمینی (ره) بوشهر برگزار می‌شود و در این روز برنامه‌های کرسی‌های تلاوت قرآن کریم ایجاد می‌شود.
مدیر کانون‌های خدمت رضوی استان بوشهر با اشاره به دیگر برنامه‌های شاخص دهه کرامت در استان گفت: برنامه مشاوره حضوری و تلفنی خانواده‌ها‌ی زندانیان، مشاوره حقوقى، همایش تجلیل از نیروهای ناو گروه مکران و دنا نیروی دریایی ارتش از دیگر برنامه‌های دهه کرامت در استان است.
خورده بین مقدم افتتاح 150 کانون عمومی خدمت رضوی در سطح شهرستان‌های استان بوشهر را از دیگر برنامه‌ها دانست و خاطر نشان کرد: برنامه‌ پخش صلوات خاصه در سطح مدارس به منظور ترویج فرهنگ رضوی قبل از شروع امتحانات، محفل انس با قرآن کریم ویژه خواهران، برنامه مشاوره‌های روانشناختی برای ارتقای سلامت روان، مشاوره‌های حقوقى و گروهی خانواده‌های زندانیان از دیگر برنامه‌ها است.
وی ادامه داد: در دهه کرامت همچنین برنامه، همایش ضامن آهو ویژه محیط بانان سازمان محیط زیست، مسابقات دوچرخه‌سواری و اطعام رضوی در شب و شام میلاد امام رضا علیه‌السلام در برخی مساجد استان بوشهر در دهه کرامت اجرا می‌شود./ تسنیم

 ehtezaz parcham razavi 1ehtezaz parcham razavi 1ehtezaz parcham razavi 1ehtezaz parcham razavi 1

/

استان بوشهر

Template Design:Dima Group