جمعه 11 فروردين 1402 | Friday 31 March 2023

سازمان هواشناسی با اشاره به بارش پراکنده برف،باران و وزش باد در برخی مناطق کشور از افزایش آلاینده‌های جوی در شهرهای صنعتی و پُرجمعیت طی ۳ روز آینده خبر داد.

به گزارش دیارجنوب، بر اساس نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز در خراسان جنوبی، جنوب خراسان رضوی و ارتفاعات شمال کرمان بارش پراکنده پیش‌بینی شده است.
یکشنبه و دوشنبه در اکثر مناطق کشور جو پایداری حاکم است و روز سه‌شنبه در بخش‌هایی از شمال غرب و ارتفاعات زاگرس مرکزی بارش پراکنده برف و باران پیش‌بینی می‌شود.
امروز در مناطقی از جنوب غرب کشور کاهش کیفیت هوا به علت پدیده گردوخاک پیش بینی می‌شود. طی 3 روز آینده در شهرهای صنعتی افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا دور از انتظار نیست.
طی 5 روز آینده در بیشتر مناطق کشور به ویژه نوار شمالی کشور افزایش محسوس دما روی می‌دهد و امروز فردا نیز احتمال ریزش بهمن در ارتفاعات البرز مرکزی وجود دارد.

baresh barf baran
بر اساس اعلام سازمان هواشناسی سه‌شنبه در شمال شرق و استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز و چهارشنبه علاوه بر این مناطق در بخش‌هایی از شرق و جنوب شرق کشور وزش باد شدید و در مناطق مستعد خیزش گردوخاک انتظار می‌رود.
طی 3 روز آینده خلیج‌فارس و از اواخر وقت امروز تا دوشنبه تنگه هرمز و دریای عمان مواج است.
توصیف سامانه: وزش بادشدید، افزایش ارتفاع موج
زمان شروع: بعدازظهر یکشنبه 1401/11/30
زمان پایان: ظهر سه‌شنبه 1401/12/02
نوع مخاطره: افزایش ارتفاع موج در مناطق ساحلی1 تا 1.5 متر و در نواحی دور از ساحل تا 2 متر.
منطقه اثر:
یکشنبه 1401/11/30: دریای عمان، در مناطق ساحلی و دور از ساحل استان سیستان و بلوچستان.
دوشنبه 1401/12/01: دریای عمان، در مناطق ساحلی و دور از ساحل استان سیستان و بلوچستان.
سه‌شنبه 1401/12/02: دریای عمان، در مناطق ساحلی و دور از ساحل استان سیستان و بلوچستان.
اثر مخاطره: آسیب به تورهای صیادی و قفس‌های پرورش ماهی، اختلال در ترددهای دریایی، خطر غرق شدن شناورهای سبک و نیمه‌سنگین و آسیب به شناورهای سنگین.
توصیه: جلوگیری از تردد شناورهای سبک و فعالیت های تفریحی، ممنوعیت عملیات غواصی و شنا، جمع‌آوری تورهای صیادی و محدودیت در فعالیت‌های دریایی در ساحل و فراساحل، اتخاذ تمهیدات لازم جهت پیشگیری از خسارت احتمالی به تأسیسات دریایی. / تسنیم

استان بوشهر

Template Design:Dima Group