دوشنبه 29 اسفند 1401 | Monday 20 March 2023

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر از راه‌اندازی ۱۵۵ خانه هلال در استان خبر داد و گفت: با افتتاح خانه‌های هلال ضمن آموزش زمینه مشارکت مردم در امدادرسانی در زمان وقوع حادثه فراهم شده است.

به گزارش دیارجنوب، احسان ایزدپناه روز یکشنبه با بیان اینکه در استان بوشهر پایگاه‌های امداد و نجات دریایی، کوهستان و جاده‌ای فعال هستند اظهار داشت: امدادگران به صورت تخصصی در بخش‌های نجات کوهستان، امداد دریایی، جاده‌ای به‌صورت شبانه‌روزی به جامعه هدف خدمات‌رسانی می‌کنند.
وی از امدادرسانی به حادثه دیدگان ناشی از بارندگی خبر داد و گفت: در جریان بارندگی‌های اخیر در استان بوشهر، نیروهای امدادی هلال احمر به یک هزار و 260 حادثه دیده امدادرسانی کردند و 128 نفر را هم در چادرهای امدادی اسکان دادند.

khane helal
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر افزود به دنبال هشدارهای هواشناسی مبنی بر ورود سامانه بارشی در استان، تیم‌های امداد و نجات هلال احمر به حالت آماده‌باش در آمده و به حادثه دیدگان امدادرسانی کردند.
وی بیان کرد: در بارندگی‌های اواخر دی ماه در استان 163 نیروی امدادی هلال احمر از نقاط مختلف استان، به 311 خانوار و یک‌هزار و 260 نفر از افراد حادثه‌دیده امدادرسانی کردند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر تصریح کرد: همچنین 128 نفر از افراد حادثه‌دیده در چادرهای هلال احمر اسکان داده شدند و 707 تخته پتو، 544 تخته موکت بین حادثه دیدگان توزیع شد.
ایزدپناه گفت: نیروهای امدادی هلال احمر اقلام خوراکی و نیازمندی‌های بهداشتی حادثه دیدگان از جمله قند، چای، کنسرو، بسته‌های بهداشتی و دیگر مایحتاج را تأمین کرده و بین آنان توزیع کردند.
وی از راه‌اندازی 155 خانه هلال در استان خبر داد و افزود: با افتتاح خانه‌های هلال در نقاط مختلف استان بوشهر ضمن آموزش به جامعه هدف زمینه مشارکت مردم در امدادرسانی در زمان وقوع حادثه از جمله سیل، زلزله و دیگر حوادث فراهم شده است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر ادامه داد: اکنون در بخش‌های مختلف امدادگران بر اساس نیاز مناطق استان بوشهر فعال هستند و 10 پایگاه امداد جاده‌ای، 5 امداد ساحلی و یک امداد کوهستان شبانه‌روز فعالیت می‌کنند./ تسنیم

استان بوشهر

Template Design:Dima Group