سه شنبه 18 بهمن 1401 | Tuesday 7 February 2023

در پی مه غلیظ همراه با افزایش رطوبت و کاهش شعاع دید در تردد هوایی، زمینی و دریایی بوشهر اختلال ایجاد کرد به گونه‌ای که پرواز بوشهر به خارگ با تاخیر ۸ ساعته انجام می‌شود.

به گزارش دیارجنوب، مدیرکل هواشناسی استان بوشهر روز یکشنبه 2 بهمن ماه با اشاره به وضعیت جوی استان بوشهر از افزایش مه شدید صبحگاهی خبر داد و اظهار داشت: بر اساس پیش‌بینی‌ها مه رقیق و غلیظ صبحگاهی در نقاط ساحلی و زمینی استان بوشهر به وقوع پیوسته است.
فرج‌الله شکوهی‌پور با بیان اینکه تا اواخر هفته با گذر امواج ناپایدار جوی، در برخی از ساعات بر پوشش ابر در آسمان استان افزوده خواهد شد افزود: در هفته جاری وقوع مه صبحگاهی و کاهش دید افقی در بیشتر نواحی استان پیش بینی می‌شود.

parvaz
وی آسمان استان بوشهر را صاف تا کمی ابری همراه با غبار محلی و طی صبحگاه وقوع پدیده مه، گاهی افزایش ابر و رطوبت اعلام و بیان کرد: جهت وزش باد در استان بوشهر متغیر، غالباً شمال غربی تا جنوب غربی با سرعت 8 تا 28 گاهی تا 38 کیلومتر در ساعت و ارتفاع موج دریا تا 120 سانتیمتر خواهد رسید.
مدیرکل هواشناسی استان بوشهر از صدور هشدار سطح زرد خبر داد و خاطر نشان کرد: بر اساس این هشدار تا روز پنجشنبه 6 بهمن ماه با گذر امواج ناپایدار ناشی از فعالیت سامانه بارشی در سطح استان و روی دریا، وقوع بارش پراکنده باران گاهی با احتمال رگبار باران و رعدوبرق در برخی نقاط استان و روی دریا مورد انتظار است.
بر همین اساس بروز مه غلیظ در برخی محورهای مواصلاتی استان بوشهر اختلال در تردد خودروها ایجاد کرد و پرواز خارگ به بوشهر به سبب مه شدید صبحگاهی و کاهش دید افقی با تاخیر بیش از شش ساعت انجام می‌شود.
پدیده مه رقیق صبحگاهی و کاهش دید افقی در اکثر نقاط به ویژه جاده‌های استان گزارش شده است.

 /

استان بوشهر

Template Design:Dima Group