چهارشنبه 8 آذر 1402 | Wednesday 29 November 2023

بنابر جدیدترین آمار جهانی کرونا، مجموع مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در دنیا تاکنون به ۶۶۱ میلیون و ۸۸۸ هزار و ۲۳۷ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۶۸۶ هزار و ۴۹۵ بیمار نیز تایید شده است.

به گزارش دیارجنوب، براساس آمار رسمی ارائه شده در جدول جهانی "ورلداُمتر" طی شبانه روز گذشته، کرونا در جهان جان ۶۸۳ نفر را گرفته است.
همچنین آمریکا با بیش از ۱۰۲ میلیون مبتلا و عبور از ۱.۱ میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

corona viroos1
در اروپا نیز فرانسه با ثبت بیش از ۳۹ میلیون مبتلا تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای قاره سبز است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۹۳ هزار قربانی، همچنان بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در میان کشورهای اروپایی دارد.
بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا ظهر امروز (دوشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

amare corona
همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۶۰ هزار و ۷۹۲ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۶۷۴ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه هجدهم در جدول جهانی کرونا قرار دارد.
روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد./ ایسنا

 

استان بوشهر

Template Design:Dima Group