چهارشنبه 8 آذر 1402 | Wednesday 29 November 2023

فرمانده پاسگاه محیط بانی شهید غلامعلی محمدی بخش بوشکان گفت: یک فرد پلیکان پاخاکستری آسیب دیده پس از تیمار رهاسازی شد.

به گزارش دیارجنوب، مهرداد نوروزی روز سه شنبه در این خصوص اظهار داشت: پلیکان پاخاکستری از گونه‌های مهم مهاجر استان بوشهر است که در رده حفاظتی نزدیک به تهدید لیست سرخ جهانی، حفاظت شده و در خطر انقراض ملی، قرار دارد.
وی اضافه کرد: یک فرد پلیکان پاخاکستری آسیب دیده توسط همیار محیط زیست بخش بوشکان -شهر کلمه پس از تیمار و نگهداری زیر نظر پاسگاه محیط بانی شهید محمدی بخش بوشکان به طبیعت بازگردانده شد.
فرمانده پاسگاه محیط بانی شهید غلامعلی محمدی بخش بوشکان افزود: این پلیکان پاخاکستری، در حین مهاجرت به علت ضعف جسمانی ناشی از آلودگی خارجی پرها زمین گیر و توان پرواز خود را از دست داده بود.

pelikan kh
وی ادامه داد: این پرنده با درایت همیار محیط زیست آقای سیروس جمالی گونه زنده گیری و تحت نظر این پاسگاه محیط بانی توسط این همیار طبیعت دوست تیمار و پس از کسب شرایط پایدار و امکان رها سازی در طبیعت رها سازی شد.
نوروزی اظهار داشت: هرساله با شروع فصل سرما در عرض‌های شمالی جمعیت متنوعی از پرندگان به سمت عرض‌های جنوبی و گرم‌تر کوچ کرده و کشور عزیزمان ایران و استان بوشهر نیز میزبان جمعیت کثیری از پرندگان مهاجر زمستان گذر و به‌ویژه آب زی و کنار آب زی است.
وی ضمن تقدیر از زحمات این همیار دلسوز از مردم طبیعت دوست استان بوشهر درخواست کرد میزبان خوبی برای این گونه‌های جانوری ارزشمند و زیبا باشیم./ مهر

استان بوشهر

Template Design:Dima Group