جمعه 11 آذر 1401 | Friday 2 December 2022

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای بوشهر از تسریع ساخت سد دالکی دشتستان خبر داد و گفت: در سفر معاون اجرایی رئیس جمهور به استان بوشهر از تزریق یک‌ هزار و ۸۰ میلیارد تومان به ساخت سد دالکی خبر داد.

به گزارش دیارجنوب، علی محمدی با اشاره به اینکه سد دالکی دشتستان نقش مهمی در برطرف کردن مشکلات آب منطقه دارد، اظهار داشت: سد دالکی در اشتغال، آبیاری نخیلات و آب شرب منطقه نقش مهم و تاثیرگذاری دارد.
وی با بیان اینکه سد دالکی دارای حجم مخزن 270 میلیون مترمکعب است، گفت: ساخت این سد نقش مهم و ویژه‌ای در آبیاری 10 هزار هکتار اراضی نخیلات در شهرستان دشتستان دارد.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای بوشهر آبیاری 2 میلیون نخل مربوط به 4 هزار کشاورز را از ویژگی سد دالکی دانست و افزود: تکمیل سد دالکی، پیش نیاز پایدارسازی مشاغل کشاورزی در بیش از 13 هزار و 200 هکتار از اراضی شهرستان دشتستان است.

saddalaki
محمدی کنترل سیلاب و تأمین آب اراضی کشاورزی را از ویژگی سد دالکی دانست و خاطرنشان کرد: با تکمیل و افتتاح سد دالکی اقتصاد مبتنی بر کشاورزی دشتستان را شکوفا خواهد کرد.
وی با بیان اینکه اکنون در مجموع پیشرفت فیزیکی سد دالکی 42 درصد است تصریح کرد: سد دالکی یکی از مصوبات سفر ریاست جمهوری به استان بوشهر است که در سفر معاون اجرایی رئیس جمهور به استان بوشهر روند سد دالکی بررسی و اعتبارات لازم به این سد اختصاص داده شد.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای بوشهر اضافه کرد: در سفر معاون اجرایی رئیس جمهور به استان بوشهر از تزریق یک‌ هزار و 80 میلیارد تومان به ساخت سد دالکی خبر داد.
محمدی اعتبار مورد نیاز تکمیل سد دالکی را یک هزار و 600 میلیارد تومان دانست و افزود: هم اکنون ساخت بدنه این سد در دستور کار قرار دارد./ تسنیم

استان بوشهر

Template Design:Dima Group