جمعه 11 آذر 1401 | Friday 2 December 2022

استاندار بوشهر از توسعه هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای در استان خبر داد و گفت: بر اساس ظرفیت‌های استان بوشهر در بخش‌های مختلف هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای طراحی و اجرا می‌شود.

به گزارش دیارجنوب، احمد محمدی‌زاده روز شنبه در آئین آغاز سال تحصیلی جدید و نواختن زنگ ایثار و مقاومت در هنرستان دخترانه رازی بوشهر با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و هشت سال دفاع مقدس با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و هشت سال دفاع مقدس از خدمات و تلاش آموزش و پرورش استان بوشهر در فراهم کردن امکانات لازم برای تحصیل دانش‌آموزان قدردانی کرد.
استاندار بوشهر با تشریح جنگ خندق و احزاب در صدر اسلام و مقایسه آن با جنگ تحمیلی هشت ساله علیه ایران اسلامی اظهار داشت: در جنگ هشت ساله تمام دنیا به حمایت از صدام و رژیم بعث عراق علیه ایران اسلامی وارد جنگ شدند ولی همه مردم از جمله دانش‌آموزان به همراه نیروهای مسلح با ایمان به خدا، رشادت، فداکاری و جانفشانی دشمن را شکست دادند و پیروز میدان شدند.

mohamadizade ostandarr
وی نقش دانش‌آموزان در جنگ تحمیلی را مهم دانست و بیان کرد: دانش‌آموزان با احساس مسئولیت در دفاع از مرزهای میهن اسلامی وارد جنگ و جبهه‌های عملیاتی شدند و صدام تا بن دندان مسلح را برای همیشه نابود و محو کردند.
استاندار بوشهر در ادامه به توسعه هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای اشاره کرد و خاطر نشان کرد: استان بوشهر در بخش‌های مختلف از جمله نیروگاه اتمی، نفت، گاز، پتروشیمی، اقتصاد دریا محور، محصولات آبزی پروری، کشاورزی و گردشگری ظرفیت‌های مهمی دارد که بر اساس آنها هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای تدوین و اجرا می‌شود.
محمدی‌زاده نقش هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای در اشتغال‌زایی، کارآفرینی و تأمین نیروی تخصصی ظرفیت‌های یاد شده را مهم دانست و خاطر نشان کرد: توسعه هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای در استان بوشهر در دستور کار قرار دارد.
زنگ آغاز سال تحصیلی جدید و ایثار و مقاومت صبح شنبه در مدارس استان بوشهر همزمان با سراسر کشور نواخته شد و دانش‌آموزان سال تحصیلی ۱۴۰۱- ۱۴۰۲ را آغاز کردند.

استان بوشهر

Template Design:Dima Group