پنجشنبه 6 مهر 1402 | Thursday 28 September 2023

به مناسبت حضور پر شور و میلیونی هموطنان در پیاده روی اربعین حسینی، موکب های امام رضا(ع) و امام صادق(ع) استان بوشهر درمرز شلمچه به صورت مستمر و شبانه روزی در حال خدمت رسانی به زائران اباعبدالله الحسین علیه السلام هستند.

به گزارش دیارجنوب به نقل از آستان نیوز بوشهر، موکب های امام رضا علیه السلام و امام صادق علیه‌السلام استان خدمات خود را از تاریخ ۱۲شهریورماه در مرز شلمچه آغاز کرده و به مدت ۱۶ روز به زوار خدمت رسانی می کند.
این دو موکب با همه امکانات از جمله محل اسکان با سیستم سرمایشی، سرویس بهداشتی، اسکان مجزا برای بانوان و همچنین پخت و پخش غذا در سه وعده صبحانه و ناهار و شام، آب آشامیدنی، چای و شربت به صورت مستمر و شبانه روزی فعالیت دارد و روزانه به بیش از ۱۵۰۰ نفر خدمات ارائه می نماید.

mokab razavi 1
گفتنی است با توجه به موقعیت جغرافیایی مرز شلمچه بیشتر زائرینی که در موکب ها اسکان دارند از استان های جنوبی و جنوب غربی می باشند
در این موکب ها همواره زیارت عاشورا و صوت اربعینی و مراسم دعا و نماز جماعت برگزار می گردد.
شایان ذکر است مواد غذایی موجود در این دو موکب شامل چهار تن برنج، پانزده راس گوسفند، بیست هزار بطری آب معدنی و عدس، رب لوبیا، چای و غیره می باشد که به صورت شبانه روزی در اختیار زوار ابا عبدالله الحسین علیه السلام قرار می گیرد.

 mokab razavi 1

/

استان بوشهر

Template Design:Dima Group