پنجشنبه 6 مهر 1402 | Thursday 28 September 2023

سرکنسول ایران در بصره اعلام کرد که تعدادی از زوار ایرانی به دلیل گرمازدگی در بیمارستان بصره بستری شده‌اند.

به گزارش دیارجنوب به نقل از آفتاب‌‌نیوز، علی عابدی با بیان این که در مرزهای شلمچه و چذابه در قسمت عراق برای انتقال زائرین با کمبود وسایل نقلیه مواجه هستیم اظهار کرد: به علت شرجی بودن هوا و گرمای زیاد تعدادی از زائران دچار گرمازدگی شده و در بیمارستان بصره بستری شده‌اند.
وی با بیان اینکه در حال حاضر یکی از مشکلات بزرگ ما در این منطقه کمبود وسایل نقلیه برای انتقال زائران از مرز به سمت شهر های عراق است، افزود: پلیس عراق، حشد الشعبی و دیگر ارگانهای دولتی در عراق در حال کمک برای انتقال زائران هستند ولی امکانات متناسب با میزان ورودی زائران نیست.

zovar iranii
سرکنسول ایران در بصره با بیان اینکه روز گذشته حدود ۱۱۰ هزار زائر از این مناطق مرزی وارد عراق شدند، گفت: ترافیک به وجود آمده در مسیر باعث شده است که ماشین هایی که برای انتقال زوار در نظر گرفته شده‌اند، در ترافیک معطل بمانند.
عابدی در ادامه مصاحبه با رادیو اربعین با ابراز امیدواری مبنی بر اینکه با افزایش تعداد وسایل نقلیه وضعیت به وجود آمده تا حدودی مدیریت شود، خاطر نشان کرد: در تلویزیون به صورت زیرنویس تاکید می شود که زائران از مرز چذابه برای سفر به عراق استفاده کنند؛ در صورتی که مرز چذابه ظرفیت پاسخگویی به جمعیت زیاد را ندارد؛ روز گذشته حدود ۳۰ هزار نفر از مرز چذابه وارد عراق شدند. حدود ۷۰ کیلومتر از مرز چذابه تا اولین شهر عراق فاصله است و در این مسیر موکبی وجود ندارد و زائران در طول این مسیر به خاطر گرمی هوا دچار مشکل می‌شوند.

استان بوشهر

Template Design:Dima Group