دوشنبه 20 آذر 1402 | Monday 11 December 2023

نماینده دشتستان در مجلس گفت: در نامه‌ای به وزیر جهاد کشاورزی خواستار خرید تضمینی خرما با نرخ حداقل ۲۰ هزار تومان شدیم که با پیگیری صورت گرفته این نامه به امضای ۱۶۰ نماینده مجلس رسید.

به گزارش دیارجنوب، ابراهیم رضایی ظهر سه‌شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طی سالیان اخیر هزینه تمام شده تولید خرما به طور سرسام آوری بالا رفته اما قیمت آن متناسب با هزینه‌ها تنظیم نشده است. تا جایی که بعضاً نخل داران متضرر شده و با چالش‌های جدی مواجه شده‌اند.
وی اضافه کرد: با عنایت به خسارت‌های سنگین وارده بر کشاورزان در سیل اخیر و نیز خسارت‌های دو سال گذشته و از آنجا که یکی از راه‌های کمک به ثبات و پایداری در حوزه کشاورزی، خرید تضمینی محصولات کشاورزی است، انتظار می‌رود وزارت جهاد کشاورزی ضمن مداخله در بازار خرما و خرید تضمینی آن، از کشاورزان و نخل داران حمایت عملی کند.

bardashte khorma
نماینده دشتستان در مجلس شورای اسلامی افزود: در همین راستا به همراه ۱۶۰ نماینده مجلس طی نامه‌ای به وزیر جهاد کشاورزی پیشنهاد کردیم که برای تنظیم قیمت خرما در سال جاری و حمایت از نخل داران، قیمت تضمینی خرید خرما برای هر کیلو حداقل ۲۰ هزار تومان تعیین شود و سازمان تعاون روستایی با حضور فعال در بازار خرما، مانع وارد شدن زیان‌های بیشتر به نخل داران و کشاورزان شود.
وی تاکید کرد: اگر دولت در بازار خرما به نفع کشاورزان مداخله نکند، احتمال وقوع بحران در زندگی و معیشت نخل‌داران وجود دارد بنابراین انتظار می‌رود که وزارت جهاد و وزارت صمت ضمن خرید تضمینی خرما، اقدامات لازم را برای صادرات این محصول استراتژیک انجام دهند.

استان بوشهر

Template Design:Dima Group