دوشنبه 17 بهمن 1401 | Monday 6 February 2023

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: طبق گزارش سامانه ماسک متعلق به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی چهار شهرستان‌این استان در وضعیت قرمز پرخطر کرونایی قرار گرفتند.

به گزارش دیارجنوب، جعفر زارعی زاده روز سه شنبه به رسانه ها اعلام کرد: براساس گزارش سامانه ماسک شهرستان‌های بوشهر، گناوه، دشتستان و تنگستان از وضعیت نارنجی پر خطر کرونایی به وضعیت قرمز خیلی پرخطر کرونایی تغییر کرده است.
وی اظهار کرد: همچنین شهرستان‌های عسلویه و دشتی نیز از زرد با خطر متوسط به نارنجی پر خطر کرونایی تغییر رنگ دادند.
زارعی زاده اضافه کرد: شهرستان‌های دیلم و جم نیز از آبی کم خطر کرونایی به زرد با خطر متوسط تغییر رنگ دادند.
وی گفت: بر این اساس شهرستان‌های دیلم، دیر، جم و کنگان در وضعیت زرد کرونایی تغییر رنگ کرده اند.

shahrestan ghermez
زاده یادآور شد: از آخر مرداد ماه امسال روند کاهشی شیوع کرونا در استان بوشهر شروع شد به نحوی که تا نیمه دی ماه همه ۱۰ شهرستان این استان در وضعیت آبی کم خطر قرار داشت و بسیاری از بخش‌ها و اورژانس کووید بیمارستان‌های استان به صورت نیمه فعال بود اما از نیمه دی هر هفته با افزایش موارد و به‌ نوعی با ۲ برابر شدن آمار روبرو هستیم و همین امر موجب تغییر رنگ کرونایی استان شده است.
وی بیان کرد: آمار مراجعان سرپایی و بستری‌های ناشی از کرونا در استان بوشهر سیر افزایشی دارد و با توجه به قدرت سرایت بالای سوش جدید در صورت بی توجهی به رعایت پروتکل‌های بهداشتی احتمال قرار گرفتن این استان در موج پنجم و ششم دور از انتظار نیست.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر درباره آخرین وضعیت پذیرش بیمار در اورژانس‌ بیمارستان‌ها گفت: اورژانس و بخش کووید بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر شب گذشته تکمیل شده و با هماهنگی انجام شده قرار بر این است که بخش کووید سایر بیمارستان‌های استان بار دیگر فعال و نسبت به پذیرش بیمار اقدام کنند.
وی اظهار کرد: باتوجه به اینکه سیر ویروس اُمیکرون شفاف نیست مردم از این فکر اشتباه که احتمال ابتلا و شیوع ویروس در فضای باز کمتر است پرهیز کنند تا بار دیگر تجربه تلخ تابستان گذشته تکرار نشود و شاهد فاجعه دیگری نباشیم.
زارعی زاده گفت: در زمان حاضر بهترین و مهمترین کار برای جلوگیری از ابتلا به کرونا رعایت پروتکل‌های بهداشتی و حضور نیافتن در اماکن سربسته است.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تاکید کرد: با تغییر رنگ کرونایی شهرستان‌های استان بوشهر مردم باید از حضور و برگزاری تجمع هایی که ضرورتی ندارند از جمله جشن‌ها و مراسم ترحیم پرهیز کنند.
دکتر زارعی زاده افزود: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون ۹۲ هزارو ۷۲۳ نفر به کرونا مبتلا و ۲هزار و ۳۸ نفر نیز براثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند. / ایرنا

استان بوشهر

Template Design:Dima Group