دوشنبه 1 بهمن 1397 | Monday 21 January 2019

مجری طرح نیروگاه اتمی بوشهر گفت: هشت هزار نفر نیروی بومی آموزش دیده در طرح های ساخت نیروگاه های جدید اتمی بوشهر مشغول به کار می شوند.

 

به گزارش دیارجنوب به نقل از ایرنا، محمود جعفری روزشنبه درنشست با مدیرکل آموزش فنی حرفه ای استان بوشهر افزود: در این ارتباط تربیت نیروی انسانی بومی ماهر موردنیاز نیروگاه اتمی براساس نیاز و پیشرفت فاز دوم این مجموعه انجام خواهد شد.
وی بیان کرد: برای برگزاری سودمند دوره های آموزشی کمبودهای کارگاه های آموزشی با کمک نیروگاه اتمی بوشهر تامین و در اختیار آموزش فنی و حرفه ای قرار می گیرد.
جعفری ادامه داد: در پروژه ساخت فاز دوم نیروگاه اتمی بوشهر 80 هزار میلیارد ریال کارساختمانی وجود دارد که در توسعه کسب و کار رونق بسیار خوبی برای استان بوشهر است.
وی یادآور شد: حرفه های آرماتوربندی، قالب بندی، سنگ کاری، کاشی کاری دیوار و کف، آجرچینی و جوشکاری از اولویت های کاری فاز دوم نیروگاه اتمی بوشهر است.
مجری طرح نیروگاه اتمی بوشهر تاکید کرد: در این ارتباط خروجی آموزش های فنی و حرفه ای باید با صلاحیت فنی بالا و برابر با استاندارد های جهانی باشد.
وی افزود: برای ارتقای کیفیت آموزش های مهارتی ارائه شده مورد نیاز نیروگاه اتمی بوشهر گواهینامه مشترک پایان دوره مهارت آموختگان به 2 زبان روسی و فارسی برای اشتغال در نیروگاه صادر شود.
جعفری گفت: باید شعار هر فارغ التحصیل ایرانی یک مهارت سرلوحه کاری آموزش فنی و حرفه ای قرار گید تا در راستای توانمندسازی نیروی انسانی گامی مهم برداشته شود.
مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر گفت: آموزش های مهارتی از ابتدای سال جاری در 12 حرفه آموزشی برای توانمندسازی نیروی انسانی مورد نیاز نیروگاه اتمی برگزار شده است.
عبدالمجید دراهکی افزود: از هشت هزار نیرویی که در 2 سال آینده در مراکز آموزش فنی و حرفه ای آموزش می بینند با توجه به کیفیت آموزش ها حداقل پنج هزار نفر از آنها باید در نیروگاه اتمی بوشهر مشغول به کار شوند.
وی گفت: آموزش ها در فاز اول خاص صنایع ساختمان در مراکز آموزش فنی و حرفه ای ارایه شده است.
دراهکی افزود: در فاز نخست اجرای تفاهم‌نامه همکاری با نیروگاه اتمی بوشهر دوره آموزشی اختصاصی نیروگاه اتمی در 6 شهرستان استان بوشهر اجرایی شده است.
وی ادامه داد: 35 دوره مهارتی مختص نیروگاه اتمی امسال با ظرفیت 220 نفر برگزار شده است.
دراهکی اظهار کرد: آموزش‌ها با توجه به پیشرفت کاری در نیروگاه اتمی بوشهر به تربیت نیروی نیمه ماهر، ماهر و تکنیسین‌ها و مهندسان اختصاص دارد.
مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای بوشهر گفت: باید با توسعه آموزش‌های مهارتی با همکاری نیروگاه اتمی در بین جوانان و بالا بردن سطح مهارتی زمینه اشتغال آنان را در ساخت نیروگاه جدید مهیا کنیم.

Comments are now closed for this entry

استان بوشهر

Template Design:Dima Group