دوشنبه 5 اسفند 1398 | Monday 24 February 2020

مدیرکل سابق آموزش و پرورش استان بوشهر با بیان اینکه مقابل زیاده‌خواهان ایستادم، گفت: پنج هزار مدرک دیپلم جعلی در استان بوشهر باطل شد و هزینه بسیار زیادی در این زمینه دادیم.

به گزارش خبرنگار مهر، ناصر کرمی ظهر چهارشنبه در آئین معارفه مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر اظهار داشت: تلاش گسترده‌ای را در راستای بهبود و ارتقای جایگاه معلمان در استان بوشهر داشته‌ایم و به توفیقات خوبی نیز در این راستا دست یافته‌ایم.
وی برنامه‌محوری را یکی از اولویت‌های آموزش و پرورش در استان بوشهر عنوان کرد و افزود: در مدارس شهرها و روستاها برنامه‌های عملیاتی سالانه روی میز واحدهای آموزشی قرار گرفته است و این جا افتاده است که باید بر اساس برنامه حرکت شود.
مدیرکل سابق آموزش و پرورش استان بوشهر با تاکید بر اینکه باید عزمی ملی برای بهبود وضعیت معیشتی و رفاهی معلمان وجود داشته باشد، افزود: در همه شهرستان‌های استان مراکز رفاهی ویژه فرهنگیان ایجاد شده است و در مرکز استان نیز این مراکز افزایش یافته است.
ارتقای شاخص‌های آموزشی و پرورشی
وی با بیان اینکه وضعیت مراکز درمانی ویژه فرهنگیان نیز در استان بوشهر بهبود یافته است، ادامه داد: در زمینه ارتقای شاخص‌های آموزشی و پرورشی و تربیت‌بدنی نیز شاهد وضعیت خوبی هستیم و با تلاش همکاران به موفقیت‌های خوبی رسیده‌ایم.
کرمی تاکید کرد: در آموزش متوسطه به عنوان برنامه هدف با اجرای طرح تقویت بنیه علمی دانش‌آموزان، شاهد بهبود جایگاه استان بوشهر در کنکور سراسری و امتحانات نهایی بوده‌ایم.
وی به توسعه مدارس غیردولتی ‌و آموزشگاه‌های آزاد در سطح استان اشاره کرد و افزود: نگاه نامهربانی نسبت به این مدارس وجود داشت و گاها محل تخلفاتی بودند و آموزشگاه‌هایی بدون مجوز فعالیت می‌کردند که نسبت به ساماندهی آنها اقدام شد و نظارت بر آنها انجام شد.
مقابله جدی با جعل مدرک
مدیرکل سابق آموزش و پرورش استان بوشهر با اشاره به افزایش ۲۵۶ درصدی درآمد مدارس غیردولتی افزود: امروزه معلمان مدارس غیردولتی در کلاس‌های ضمن خدمت در کنار معلمان مدارس دولتی شرکت می‌کنند.
وی با بیان اینکه استان بوشهر در سال‌های ۹۳ و ۹۴ در زمینه جعل مدرک تحصیلی در رتبه دوم کشور قرار داشت، تصریح کرد: این وضعیت برای استان بوشهر بسیار نازیبا بود و با همت دستگاه‌های امنیتی و همکاران در آموزش و پرورش تلاش زیادی برای مقابله با این مدارک صورت گرفت.
کرمی با اشاره به اینکه حدود پنج هزار دیپلم جعلی در استان بوشهر باطل، متوقف و بایگانی شده است، افزود: این ننگ از دامن استان برداشته شده است. عده‌ای از همین جاعلان مدارک تحصیلی در راهروهای اداره‌کل جولان دادند ولی زود متوجه شدند که آن دوران گذشته است.
مقابل زیاده‌خواهان و سهم‌خواهی افراد ایستادم
وی با بیان اینکه من هزینه زیادی را بابت مبارزه با جعل مدرک تحصیلی دادده‌ام تصریح کرد: بسیار خرسندم که این ننگ از دامن استان بوشهر پاک شده است.
مدیرکل سابق آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: از تصمیمات خود دفاع می‌کنم و لحظه‌ای هم پشیمان نیستم. در صورت تکرار، باز هم همین تصمیمات را خواهم گرفت و به زیاده‌خواهان باج نمی‌دهم و خوشحالم که مقابل زیاده‌خواهان و سهم‌خواهی افراد ایستادم.
در این آئین علیمراد کرمی به عنوان مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر معرفی و از خدمات ناصر کرمی مدیرکل سابق و غلامحسین حسینی سرپرست این اداره‌کل تقدیر شد.

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group