چهارشنبه 6 مهر 1401 | Wednesday 28 September 2022

معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر با صدور پیامی فرا رسیدن ۲۷ شهریور ماه، روز شعر ادب فارسی را به هنرمندان، شاعران و فارسی زبانان تبریک گفت.

به گزارش دیارجنوب به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، در متن پیام وحید حیدری آمده است:
بدون تردید شعر در استان بوشهر جایگاهی بس رفیع و بزرگ دارد. عمق شعر دوستی مردم بوشهر ژرفنایی همچون خلیج فارس و بلندایی همچون رشته کوههای زاگرس دارد. این است که شعر در استان بوشهر ریشه در سایر هنرها زده و هر هنری که در استان بوشهر پا گرفته باشد و رشد کرده باشد ریشه ای در شعر و ادبیات دارد.

heidari farhang
کار سترگ روانشاد عالی نقی که نخستین شعر بومی استان را سرود و پدر شعر بومزاد لقب گرفت و محلی سرایی را به عنوان ژانر و سبکی در سرودن شعر پیش پای شاعران بوشهر قرارداد تا اینک که شاعران جوان در این نحله طبع آزمایی می کنند و شعر و فرهنگ شاعرانه بوشهری ها را به دل خانواده ها می برند را می توان با کار فایز دشتی مقایسه کرد که هر کس در هر گوشه ایران عاشق شده باشد و هجر یار گوشه چشم او را تر کرده باشد در ناخودآگاهش به دشتی آمده و با فایز هم‌صدا شده است.
روز 27 شهریور سالروز درگذشت شهریار شعر معاصر است. این فرصت را غنیمت شمرده و ضمن شادباش این رویداد بزرگ و مهم به همه شاعران عزیز هم استانی به خصوص مادران بوشهری که اولین اشعار جهان را از طریق لالایی و بعد قصه ها و افسانه ها در گوش ما زمزمه کردند شادباش می گویم.
در پایان ضمن تبریک مجدد این رویداد فرخنده به همه شاعران هم استانی، یاد و خاطره بزرگان شعر و ادب فارسی این استان و همه شاعران آیینی که تا ابد مدیون نوحه های بی بدیل آنها هستند و نیز دیگر شاعران درگذشته را گرامی می داریم.
باشد که عرق ریزان روح دیروز جهان امروز و فردایمان را روشن کند.

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group