دوشنبه 11 مهر 1401 | Monday 3 October 2022

در مراسمی با حضور معاون امور جنگل سازمان منابع طبیعی کشور، "عبدالحسین گرشاسبی" مدیرکل جدید منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر معرفی شد.

به گزارش دیارجنوب، در این مراسم معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر با قدردانی از خدمات بیش از 4 سال غلامرضا منتظری مدیرکل قبلی منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر برای عبدالحسین گرشاسبی مدیرکل جدید این حوزه آرزوی موفقیت کرد.
اکبر پورات با بیان اینکه غلامرضا منتظری با سابقه 33 ساله خدمات مهم و قابل توجهی داشته است اظهار داشت: از سال 1397 پست اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر به غلامرضا منتظری واگذار شد و در این مدت خدمات قابل توجهی داشته است.

modirkol manabe
وی عبدالحسین گرشاسبی را از نیروهای مجموعه وزارت جهاد کشاورزی استان بوشهر دانست و بیان کرد: این اداره کل نقش مهمی در حفظ بیت‌المال اراضی ملی، مراتع، جنگل‌ها و اجرا طرح‌های آبخیزداری دارد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر باتأکید بر حمایت از این مجموعه گفت: حفاظت از منابع طبیعی، مراتع، توسعه زیرساخت‌ها و اجرا طرح‌های آبخیزداری از اولویت‌ها محسوب می‌شود که جذب اعتبارات ملی مورد تأکید است.
ضرورت توجه ویژه در مقابله با بیابان‌زایی، ریزگردها و ‌‌افزایش تولید و کشت نهال
معاون امور جنگل سازمان منابع طبیعی کشور نیز با بیان اینکه مشکلات زیادی در عرصه محیط زیست، منابع طبیعی و کم آبی در جهان وجود دارد خاطر نشان کرد: خشکسالی، ریزگردها، آب شدن یخچال‌ها، سیلاب، افزایش آلاینده‌ها، گاز گلخانه‌ای و فرسایش خاک از جمله این آسیب‌ها در جهان است.
نقی شعبانیان تقویت ارتباط با مردم در حفاظت از منابع طبیعی را یک ضرورت دانست و بیان کرد: استان بوشهر با توجه به موقعیت اقلیمی و منطقه خشک و کم باران، نیاز به توجه ویژه دارد.
وی مراتع، جنگل‌ها و سواحل را فرصت مهمی در عرصه منابع طبیعی دانست و تصریح کرد: مقابله با توسعه بیابان، ریزگردها و ‌‌افزایش تولید و کشت نهال و درختان جنگلی و گیاهان مرتعی مورد توجه ویژه قرار دارد.
معاون امور جنگل سازمان منابع طبیعی کشور استفاده از توانمندی سپاه و بسیج در طرح‌ها و برنامه‌ها را یک ضرورت دانست و خاطر نشان کرد: بسیج و سپاه از توانمندی و قابلیت بالایی برخوردار و در همه امور برای حل مشکلات پیشگام است که استفاده از این ظرفیت یک ضرورت است.
شعبانیان، ضمن معرفی عبدالحسین گرشاسبی به عنوان مدیرکل جدید منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر از خدمات غلامرضا منتظری که به فیض بازنشستگی نائل آمده است قدردانی کرد./ تسنیم

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group