دوشنبه 11 مهر 1401 | Monday 3 October 2022

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر از پرداخت تسهیلات ۱۰۰ میلیونی با بهره کم به اصحاب رسانه خبر داد و گفت: طرح های اقتصادی استان باید پیوست رسانه ای داشته باشند.

ندا قاسمیان پور- به گزارش دیارجنوب، علی باستین شامگاه سه شنبه 25 مرداد ماه در آئین گرامیداشت روز خبرنگار و گردهمایی اصحاب رسانه در بوشهر اظهار داشت: خبرنگاران نقش و جایگاه حساسی در توسعه و پویایی جامعه دارند و با ارتباط شفاف و سازنده بین مردم و مسئولین می توانند موجب بالندگی، تداوم و پایداری در سطح کشور شوند.
وی ادامه داد: خبرنگاران با توجه به جایگاه ویژه خود می توانند در تمام بخش های جامعه حضور داشته و تاثیر گذار باشند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر عنوان کرد: عرصه توسعه اقتصادی، سرمایه گزاری و رونق تولید بمنظور ایجاد اشتغال در سطح جامعه یکی از عرصه های مهمی است که امروزه نیازمند اهتمام جدی و همکاری خبرنگاران می باشد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر افزود: اصحاب رسانه با دانش و ارتباط عمیق با مردم می توانند در تمام عرصه های تولید،اقتصاد و سرمایه گزاری تاثیرگزار باشند.

khabarnegar bushehr 1
باستین ضعف در فرهنگ سرمایه گزاری را مشکل اصلی کشور بویژه استان بوشهر عنوان کرد و گفت: اصحاب رسانه باید فضا را به سرمایه پذیری سوق داده و بازوان اصلی مسئولین در رفع مشکلات باشند.
وی با بیان اینکه استان بوشهر از ظرفیت رسانه ای خوبی برخوردار است، افزود: خبرنگاران آگاه و حرفه ای در سطح استان به دولت کمک نمایند و در راستای شفافیت و اجرای عدالت اجتماعی، مطالب و مشکلات دستگاه های اجرایی را بدون هیچ پروایی بیان کنند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر ادامه داد: خبرنگاران باید در کنار ما و در تمامی صحنه ها حضور داشته باشند و دستگاه های اجرایی بمنظور عمران، آبادی و رفاه حال مردم، تمامی اطلاعات لازم را در اختیار اصحاب رسانه قرار داده و امتناع نکنند.
باستین با بیان اینکه خبرنگاران باید تبیین گر و مروج عملکرد دولت و مسئولین در استان باشند، افزود: اصحاب رسانه باید چهره مطلوب تری از اوضاع اقتصادی استان به تصویر بکشند تا زمینه ساز حضور سرمایه گزاران در داخل و خارج استان شود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر گفت: خبرنگاران باید در جامعه امید آفرینی کنند و در زمینه های مختلف نقد سازنده داشته باشند.
باستین تصریح کرد: اصحاب رسانه باید سطح مطالبه گری خود را از استان فراتر برده وبا ارتقاء آن در سطح ملی و بین المللی؛ صدای گویا، چشم بینا و گوش شنوای مردم باشند.
وی با بیان اینکه امروز فضای مجازی و جامعه دیجیتال پیوند عمیقی در زندگی مردم دارند، افزود: شما می توانید با انتشار خبرها افکار عمومی را جهت دهی کرده و آنها را به کار، تلاش، سازندگی و فعالیت های اقتصادی که نیاز اصلی جامعه بوده ترغیب نمایید.
وی به 3 پیشنهاد درخصوص مسئولین اقتصادی در استان اشاره کرد و گفت: ارتباط دستگاه های اجرایی، سرمایه گزاران و رسانه ها باید بیشتر شده و طرح های اقتصادی باید پیوست رسانه ای داشته باشند.
باشتین ادامه داد: همکاری متقابل بین ادارات و رسانه های استان بمنظور ارائه خدمات مطلوب تر ایجاد شود و ماموریت های سازمانی دستگاه های اجرایی مختلف تقویت گردد.
وی تاکید کرد: بخش های اقتصادی استان بوشهر برای اطلاع رسانی وموفقیت بیشتر از ظرفیت رسانه ها استفاده نمایند.
باشتین عنوان کرد: استانداری رسانه ها را بعنوان ظرفیت بسیار خوبی در کنار خود می داند و موفقیت هر دستگاه اجرایی در گرو اطلاعرسانی صادقانه و دقیق خبرنگاران آگاه جامعه است.
وی به احیای ساختمان جدید خانه مطبوعات استان بوشهر اشاره کرد و گفت: استانداری بوشهر برای تجهیز ساختمان خانه مطبوعات استان اقدامات اساسی انجام خواهد داد.
باستین از پرداخت تسهیلات کم بهره بانکی به خبرنگاران خبر داد و گفت: با هدف توانمند سازی و حمایت از کسب و کار خبرنگاران، تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی با بهره 4 درصد درنظر گرفته شده و خانواده خبرنگاران اگر مهارت منجر به اشتغال دارند هیچ محدودیت تسهیلاتی مشاغل خانگی برای آنها وجود ندارد.

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group