جمعه 15 مهر 1401 | Friday 7 October 2022

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با اشاره به افزایش تخلیه و بارگیری کالا در بوشهر گفت: طی چهار ماهه نخست سال جاری میزان صادرات کالا از بندر بوشهر دو برابر شده است.

به گزارش دیارجنوب، محمد شکیبی‌نسب صبح سه‌شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طی چهار ماهه نخست امسال میزان تخلیه و بارگیری در بنادر استان بوشهر با افزایش ۲۰ درصدی به ۱۹ میلیون تن رسیده است.
وی از افزایش ۶۶ درصدی میزان تخلیه و بارگیری در بندر بوشهر طی چهار ماه نخست امسال خبر داد و بیان کرد: طی این مدت میزان صادرات کالا از بندر بوشهر دو برابر شده است.
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر از تخلیه و بارگیری بیش از ۱۹ میلیون تن کالا در بنادر استان بوشهر خبر داد و افزود: ۱۴ هزار و ۱۴۹ تی‌ای‌یو کانتینر تخلیه و هفت هزار و ۷۲ تی‌ای‌یو کانتیر بارگیری شده است.

saderat kalaa
وی خاطرنشان کرد: در چهارماهه امسال میزان تخلیه و بارگیری بندر دیر به عنوان کانون اصلی صادرات استان بوشهر به قطر ۱۶ هزار و ۱۲۶ تی‌ای‌یو گزارش شده است که هشت هزار و ۱۳۴ کانتیتر مربوط به بارگیری و مابقی نیز تخلیه شده است.
شکیبی‌نسب ادامه داد: در چهار ماهه حجم تخلیه و بارگیری کالاهای غیرنفتی در بندر بوشهر نیز ۸۳۹ هزار و ۵۴ تن به ثبت رسیده است که از این میزان ۵۸۵ هزار و ۳۴۴ تن کالای غیر نفتی بارگیری و ۲۵۴ هزار و ۶۱۰ تن نیز تخلیه شده است.
وی افزود: در این مدت میزان تخلیه و بارگیری کانتینری در بندر عسلویه نیز با افزایش ۱۳ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ۵۰ هزارو 460 TEU کانتینر رسیده است.
شکیبی نسب یادآور شد: در چهارماهه امسال در مجموع بیش از ۸۸ هزار TEU کانتینر در بنادر استان بوشهر تخلیه و بارگیری شد.
بیشترین تخلیه و بارگیری در عسلویه
وی افزود: از لحاظ حجم تخلیه و بارگیری نیز بنادر استان بوشهر در چهار ماهه با افزایش نزدیک به ۲۰ درصدی، عملکرد ۱۹ میلیون و ۴۱۱ هزار و ۷۷۲ تنی را به ثبت رساندند که در این بین عسلویه با بیش از ۱۰ میلیون شاهد بیشترین میزان تخلیه و بارگیری بود.
شکیبی نسب اظهار کرد: از ۱۹ میلیون تخلیه و بارگیری انجام شده در بنادر استان بوشهر ۱۶ میلیون آن مربوط به کالاهای نفتی و مابقی نیز مربوط به کالاهای غیرنفتی است.
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر ادامه داد: در مدت یا شده در شاخص کالای نفتی نیز ۵۲۳ هزار و ۱۶۰ تن تخلیه و بارگیری در بندر بوشهر انجام شده که از این میزان ۳۴۸ هزار و ۱۰۹ تن مربوط به تخلیه و مابقی نیز مربوط به بارگیری است.
وی اظهار کرد: در شاخص کالاهای نفتی و غیرنفتی در بندر بوشهر در مجموع یک میلیون و ۳۶۳ هزار و ۱۱۴ تن کالا تخلیه و بارگیری شده است.
شکیبی نسب گفت: در چهار ماهه امسال همچنین ۸۹ هزار نفر مسافر در بنادر بوشهر، خارگ و گناوه جابجا شدند.
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر عنوان کرد: در شاخص تردد کامیون نیز، بندر بوشهر در مدت یاد شده با پذیرش ۲۰ هزار و ۶۵۶ کامیون افزایش ۱۹ درصدی را در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته تجربه کرده است.
شکیبی نسب یادآور شد: در تردد شناورها نیز بندر بوشهر در چهارماهه امسال ۸۱۸ شناور پذیرش داشته است که در این بین شناورهای یخچالی رشد ۳۳ درصدی و شناورهای کانتینری رشد ۹ درصدی را داشتند./ مهر

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group