جمعه 15 مهر 1401 | Friday 7 October 2022

مدیر امور دام جهاد کشاورزی استان بوشهر از تولید سالانه ۸ هزار تن گوشت قرمز از دامداری‌های استان خبر داد و گفت: در راستای حمایت از تولیدکنندگان امسال ۸۰ میلیارد تومان تسهیلات اعتباری به دامداران استان پرداخت شده است.

به گزارش دیارجنوب، حمید رضا جهانبخش از تأمین 3 هزار ماده ژنتیکی مورد نیاز اصلاح نیاز دام‌های سنگین استان خبر داد و اظهار داشت: این مواد به‌صورت رایگان برای کمک به گاوداران شیری استان در راستای بهبود ترکیب نژادی گاو شیری در اختیار دامداران استان بوشهر قرار گرفته است.
وی افزود: با توجه به وضعیت اقلیمی استان و رغبت بیشتر دامداران به پرواربندی گوساله و ضریب تبدیل مناسب نژاد 2 منظوره استقبال بهره‌برداران به نگهداری این نژاد افزایش یافته و به منظور کاهش هزینه تلقیح مصنوعی دام 3 هزار ماده ژنتیکی به‌صورت رایگان در اختیار آنان قرار گرفته است.

damdaran
مدیر امور دام جهاد کشاورزی استان بوشهر از وجود 40 هزار راس دام سنگین گاو و گوساله در 220 واحد صنعتی و 3 هزار واحد سنتی در استان خبر داد و بیان کرد: از 6 هزار واحد دامی استان بوشهر 40 هزار تن شیر و 8 هزار تن گوشت قرمز تولید می‌شود.
جهانبخش از پرداخت وام ارزان قیمت به دامداران خبر داد و تصریح کرد: از طریق دامدار کارت، وام با سود اندک تا سقف 2 میلیارد ریال به دامداران پرداخت می‌شود و در مجموع از این محل امسال 45 میلیارد تومان در اختیار دامداران قرار گرفته است.
وی پرداخت وام از محل تبصره‌های قانون بودجه را از دیگر برنامه‌ها دانست و خاطر نشان کرد: از این محل 35 میلیارد تومان تاکنون به جامعه هدف پرداخت شده است.
مدیر امور دام جهاد کشاورزی استان بوشهر اضافه کرد: در راستای حمایت از تولیدکنندگان در مجموع امسال 80 میلیارد تومان تسهیلات اعتباری در اختیار دامداران استان قرار گرفته است./ تسنیم

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group