چهارشنبه 6 مهر 1401 | Wednesday 28 September 2022

با توجه به افزایش تعداد مبتلایان و احتمال وقوع پیک هفتم در ایران، مقامات بهداشتی تزریق دُز چهارم را پیشنهاد کرده‌اند که در این خبر یک متخصص بیماری‌های عفونی و گرمسیری در کرمانشاه شرایط تزریق دُز چهارم واکسن کرونا را توصیف می‌کند.

به گزارش دیارجنوب دکتر سیاوش وزیری متخصص بیماری‌های عفونی و گرمسیری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمانشاه، اظهار کرد: واکسن‌های غیرفعال شده ویروسی برای استفاده در دُز بوستر ضعیف و ناکارآمد هستند، واکسن‌هایی که با اجزای پروتئینی بازترکیب هستند توانایی تقویت تمامی پلتفرم‌ها را دارند.

وی ادامه داد: چنانچه ۳ دوز اول را واکسن آسترازنیکا زده‌اید برای دوز چهارم واکسن پاستوکوک پلاس، رازی، اسپایکوژن و آسترازنیکا پیشنهاد می‌شود.

این متخصص بیماری‌های عفونی و گرمسیری تصریح کرد: اگر ۳ دوز اول را سینوفارم زده‌اید، برای دُز چهارم واکسن پاستوکوک پلاس، اسپایکوژن، رازی، آسترازنیکا و سینوفارم بزنید.

وی اضافه کرد: چنانچه ۳ دُز اول را برکت زده‌اید، پاستوکوک پلاس، رازی، اسپایکوژن، برکت و آسترازنیکا بزنید.

vaksan co

وزیری خاطرنشان کرد: واکسن‌های رازی، اسپایکوژن و پاستوکوک برای افرادی که ۳ دُز اول را پاستوکوک زده‌اند، پیشنهاد می‌شود.

وی گفت: چنانچه ۲ دُز اول را سینوفارم و دُز سوم را پاستوکوک پلاس زده‌اید برای دوز چهارم واکسن اسپایکوژن ، رازی و پاستوکوک پیشنهاد می‌شود.

وزیری اظهار کرد: اگر ۲ دُز اول را سینوفارم و دوز سوم را آسترازنیکا زده‌اید دُز چهارم بهتر است از واکسن‌های رازی، اسپایکوژن، پاستوکوک و آسترازنیکا استفاده کنید.

وی گفت: افرادی که ۲ دُز اول را آسترازنیکا یا اسپوتنیک و دُز سوم‌ را پاستوکوک پلاس زده‌اند، دُز چهارم‌ از واکسن‌های اسپایکوژن، رازی و پاستوکوک استفاده کنند.

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group